AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!

Policja

Przez cały tydzień ostrowscy policjanci kontynuowali działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi spotykali się z uczniami całego powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Ostrowscy profilaktycy oraz dzielnicowi przeprowadzili w tym tygodniu 15 spotkań w szkołach powiatu ostrowskiego, podczas których rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy, a także o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wszystkie spotkania zrealizowane zostały w ramach kampanii MSWiA pn. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Podczas spotkań policjanci prezentowali młodzieży spot filmowy, który był uzupełnieniem i podsumowaniem wcześniejszej dyskusji.

W ramach kampanii profilaktycy współpracują również z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Ostrowa Wielkopolskiego. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży zorganizowali spotkanie w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie wspólnie przedstawili zagadnienia związane z uzależnieniami.

Po raz kolejny apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta