AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Poseł Jarosław Urbaniak oskarża

Miasto

Poseł Jarosław Urbaniak zarzuca władzom Ostrowa Wielkopolskiego brak reakcji na nieprawidłowości na terenie składowiska odpadów.

- Brak reakcji władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na nieprawidłowości na terenie ostrowskiego składowiska odpadów przy ul. Staroprzygodzkiej – stwierdził Jarosław Urbaniak, poseł Sejmu RP z PO w trakcie zwołanej konferencji prasowej przed ostrowskim PSZOKiem.

 

Przypomnijmy.

 

2 czerwca br., w niedzielny poranek na terenie ostrowskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Staroprzygodzkiej wybuchł pożar, który do późnych godzin wieczornych gasiło kilkadziesiąt jednostek straży pożarnych.

Fakt ten spowodował, że do tego wydarzenia, a raczej do interpretacji dlaczego mogło dojść do tego pożaru odniósł się Jarosław Urbaniak, poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej, były Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 Jarosław Urbaniak kilkukrotnie podkreślał ,,przypadkowość’’ powstania pożaru. Zdaniem posła Urbaniaka zarówno ten pożar jak i dwa poprzednie powstały w niedzielny poranek i były to dni wolne od pracy na składowisku

Jednocześnie Jarosław Urbaniak poinformował, że w listopadzie 2018 r. wystąpił do Inspektoratu Ochrony Środowiska w związku z nieprawidłowościami, dotyczącymi faktu składowania na terenie kwatery odpadów  biodegradowalnych znajdują się w workach nierozwiązanych śmieci w żółtyh workach. – Na moją informację otrzymałem odpowiedź pisemną, ze do końca grudnia ubiegłego roku otrzymam odpowiedź dot. kontroli w tej sprawie. Jak państwo widzicie do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie otrzymałem. Te  nieprawidłowości to odpowiedzialność i prezesa MZO, jak i Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – stwierdził Jarosław Urbaniak, stawiając jednocześnie retoryczne pytanie za co prezes MZO pobiera 400 tys. zł rocznie wynagrodzenia, a jedyną reakcją władz Ostrowa Wielkopolskiego na wskazywane nieprawidłowości na terenie składowiska było podniesienie opłat za odbiór odpadów komunalnych z 11 zł do 18 zł.

 

Zdjęcie i tekst: Henryk Janusz Olkiewicz

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


PSZOK Ostrów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski, Tuba Ostrowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Piątek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty