Unia za mocna na Ostrovię

Nie udało się piłkarzom Ostrovii sprawić kolejnej niespodzianki. Po zaciętym boju biało-czerwoni przegrali z Unią Swarzędz 3:4 i nie dopisali do swojego dorobku kolejnych punktów.

Mecz rozpoczął się dla biało-czerwonych bardzo dobrze, bo już w 7 minucie wynik otworzył najmłodszy na boisku Mariusz Poślednik. Radość ostrowian nie trwała jednak długo. Między 10, a 20 minutą "prezenty" od gospodarzy dwukrotnie wykorzystał Hubert Goncerzewicz i mimo wysiłków piłkarzy Ostrovii, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2.

Po przerwie kibice obserwowali wymianę ciosów z obu stron. Najpierw trzecią bramkę zdobyli swarzędzanie. Odpowiedział na to celnym strzałem głową Łukasz Wiącek. Przyjezdni dość szybko po raz drugi odskoczyli na dwie bramki i choć okazji do trzeciego gola nie brakowało, dopiero w 89 minucie zdobył go Krystian Mokrzyck (również głową), zabrakło jednak czasu by doprowadzić do remisu.

Tym samym Unia Swarzędz przerwała serię 6 meczów bez porażki, trwającą od 27 kwietnia.

Ostrovia Ostrów – Unia Swarzędz 3:4 (1:2)