AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Złote dziewczyny, brązowi chłopacy!

Lekkoatletyka

Sztafety KS Stali LA zdobyły złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U16. Worek medali zdobyli również najmłodsi ostrowscy lekkoatleci startujący w finale prestiżowego Nestle Cup.

Ostrowianki przed swoim startem zaliczane były do kandydatek na podium, legitymując się w tym sezonie dwoma wynikami poniżej 50 sekund. Ich koledzy przystępowali do rywalizacji z 6. miejsca w tegorocznym rankingu.

Jedna i druga sztafeta wystartowały w najsilniejszych seriach, co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników, ale co najważniejsze – obie dały z siebie wszystko. Dziewczęta w składzie Ewa Piaszczyńska, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka po fanstatycznym biegu uzyskały najlepszy czas sezonu 49,29 sek. o ponad 1 sekundę wyprzedzając drugie na mecie zawodniczki z Wieliczki.

Męska sztafeta w składzie: Piotr Stojanowski, Kacper Zimniak, Jakub Robotnikowski i Michał Jopek również „pobiegła na medal” uzyskując także najlepszy czas w tym sezonie – 45,12 sek. Lepsi okazali się rywale ze Słupska i Wieliczki, ale brązowy medal to i tak ogromny sukces ostrowian.

 

Znakomicie spisali się najmłodsi lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w Finale krajowym "Nestle CUP" rozegranym w piątek 7 czerwca w Warszawie. Występując w reprezentacji Wielkopolski zdobyli 5 medali - złoty, srebrny i trzy brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty Emilki Twardowskiej, która zwyciężyła w skoku wzwyż wynikiem 1,68 m. oraz Leny Dąbrówki - srebrnej medalistki w biegu na 600 m. młodziczek U16 - 1.39,07 sek.
Emilka Twardowska obroniła tytuł najlepszej zawodniczki tej imprezy sprzed roku. Jednak wtedy uzyskała 1,60 m., a teraz było już bardzo wysoko - 1,68 m. Lena Dąbrówka w ubiegłym tygodniu biegała jeszcze w granicach 1 minuty 41 sekund, a teraz - po świetnie taktycznie rozegranym biegu - zajęła 2. miejsce z rekordowym wynikiem 1.39,07 sek.

Brązowe medale przypadły w udziale skoczkom w dal: Olga Szlachta w kategorii U14 - uzyskała wynik 5,34 m, taki sam jak wicemistrzyni, a srebro przegrała gorszym drugim rezultatem. O wysokim poziomie tego konkursu świadczy o tym fakt, że dziewczęta uzyskały lepsze wyniki od chłopców z tej samej kategorii wiekowej. I właśnie wśród chłopców brązowy medal zdobył Bartek Opielewicz z wynikiem 5,00 m. W grupie dziewcząt U16 trzecie miejsce zajęła Julka Podruczna z "życiówką" - 5,21 m.
 

Czym jest Finał Krajowy Nestle CUP? W Polsce od kilku lat działa program "Lekkoatletyka Dla Każdego" (LDK) adresowany dla najmłodszych adeptów Królowej Sportu. W wielu miastach w Polsce istnieją oddziały LDK zrzeszające dzieci z klas I-III, IV-VI oraz VII. Prowadzone są w nich zajęcia zabawowe, rekreacyjne, a w starszych grupach przygotowujące do uprawiania lekkiej atletyki. W Ostrowie istnieją 4 grupy LDK prowadzone przez Kamilę Grzegorowska, Martynę Świerczyk, Kasię Pawlik i Michała Walczaka.

Źródło: FB Stal LA

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Piątek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty