Centra wreszcie zwycięska

Centra w wyjazdowym meczu w Gołuchowie pokonała 2:1 LKS Gołuchów, przełamując trwającą od 1 maja passę meczów bez zwycięstwa.

Piłkarze Centry od ponad miesiąca zawodzili oczekiwania swoich kibiców nie mogąc wygrać meczu. W związku z tym wyjazd do Gołuchowa jawił się jako kolejna trudna przeprawa. Początek spotkania nie dawał nadziei na przełamanie impasu ostrowian. W 21 minucie Marcin Szymkowiak pokonał bramkarza Centry otwierając wynik meczu. Nie podłamało to podopiecznych Mariusza Posadzego, a wręcz przeciwnie – z dużą determinacją przystąpili oni do konstruowania ataków i jeszcze przed przerwą Michał Kucharski doprowadził do wyrównania.

Po przerwie ostrowianie dalej szukali okazji do zdobycia gola i po kwadransie sztuka ta udała się Miłoszowi Nowickiemu, który celnym strzałem wyprowadził Centrę na prowadzenie. Jak się okazało, była to decydująca akcja meczu, gdyż w kolejnych minutach mimo prób i okazji po obu stronach, żadna z drużyn nie zdobyła gola, a wraz z końcowym gwizdkiem sędziego ostrowianie mogli wreszcie podnieść ręce w geście triumfu.

LKS Gołuchów – Centra Ostrów 1:2 (1:1)