Grały ligi okręgowe

Pierwszy raz w tyn sezonie zdarzyło się, że swoje mecze przegrały wszystkie zespoły powiatu ostrowskiego grające w Lidze Międzyokręgowej i Okręgówce. Nieco lepiej wypadły zespoły z dwóch najniższych lig.

Liga Międzyokręgowa

W przedostatniej kolejce Ligi Międzyokręgowej zespoły naszego regionu solidarnie przegrały swoje mecze. Kibice Piasta Czekanów liczyli, że w meczu z Wilkami Wilczyn ich zespół pokusi się o kolejną niespodziankę i zdobędzie przynajmniej jeden punkt. Pierwsza połowa ułożyła się po myśli gospodarzy, dla których bramkę dającą prowadzenie w 34 minucie zdobył Sebastian Smolarek. Nieszczęście Piasta rozpoczęło się w 60 minucie, kiedy to rywale doprowadzili do remisu. Kwadrans później goście objęli prowadzenie, a próby czekanowian odrobienia strat skończyły się tym, że w ostatnich minutach autor dwóch pierwszych bramek - Marcin Balalja dołożył dwie kolejne, ustalając wynik meczu na 1:4.

Sporą dramaturgię miał również mecz w Odolanowie, gdzie piłkarze Piasta Kobylin już w 16 minucie objęli prowadzenie. Odolanovia doprowadziła do remisu jeszcze w pierwszej połowie po golu Mikołaja Marciniaka. Na początku drugiej połowy goście zdobyli drugą bramkę, ale tym razem odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i gola na 2:2 zdobył Hubert Mesnerowicz. Losy meczu rozstrzygnęły się w 80 minucie kiedy to Piast po raz trzeci objął prowadzenie, którego nie oddał do ostatniego gwizdka sędziego, wygrywając 3:2.

Kibice w Raszkowie mieli cichą nadzieję, że w meczu z GKS-em Sompolno Raszkowianka przełamie złą passę i zdobędzie choćby 1 punkt. Tak się nie stało, gospodarze mimo ambitnej postawy przegrali 2:5, a gole dla Raszkowianki zdobyli Krzysztof Majewski i Hubert Cegła. Piłkarze z Raszkowa, choć zajmują "bezpieczne" miejsce w tabeli muszą na finiszu rozgrywek trzymać kciuki za grający w IV lidze KS Opatówek. System spadków przewiduje bowiem, że z Ligi Międzyokręgowej spadną 2 zespoły, pod warunkiem, że z IV ligi do danej grupy dołączy 1 spadkowicz. To miejsce już "zapewniła sobie" Olimipa Koło, a zagrożony jest również wspomniany Opatówek. Na szczęście dla Raszkowianki na trzy kolejki przed końcem czwartoligowyh rozgrywek KS ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową i wielce prawdopodobne, że w najbliższej kolejce zarówno kibice w Opatówku jak i w Raszkowie będą mogli odetchnąć z ulgą.

Kaliska Klasa Okręgowa

Dotkliwe porażki poniosły również oba zespoły z powiatu ostrowskiego występujące w kaliskiej Okręgówce. Usprawiedliwieniem może być fakt, że grały z liderem i wiceliderem. LKS Czarnylas na własnym boisku przegrał 0:4 z liderem – Zefką Kobyla Góra, a Barycz Janków Przygodzki przez pierwsze pół godziny utrzymywała bezbramkowy wynik w Rychtalu z tamtejszym GKS-em by ostatecznie również przegrać 0:4.

A-klasa

Zgodnie z oczekiwaniami – lider grupy 1 Ogniwo Łąkociny w ostatnim meczu przed własną publicznością pewnie pokonał Szczyt Szczytniki 3:1 zapisując na swoje konto 22 zwycięstwo w tym sezonie.

W grupie 2 w grze o awans pozostały już tylko trzy zespoły i nie ma w tym gronie ostrowskich drużyn. Zespół rezerw Ostrovii wysoko przegrał na wyjeździe z Zawiszą Łęka Opatowska 1:5. OKS Ostrów co prawda pokonał zgodnie z planem Wielkopolanina Siemianice 4:1, ale zdobyte trzy punkty pozwoliły piłkarzom OKS-u tylko na wyprzedzenie Ostrovii i wiele wskazuje na to, że oba ostrowskie zespoły zakończą rozgrywki na miejscach 6-7.

B-klasa

Sporo bramek padało też w meczach obu grup B-klasy. W grupie 1 Błysk Daniszyn pokonał 4:0 KUKS Zębców, a LZS Chynowa przegrała z Tarchalanką 0:3. Wyniki te nie miały jednak większego wpływu na układ tabeli.

W grupie 2 prowadzący tercet solidarnie wygrał swoje mecze. Najwyżej – aż 7:0 Orzeł Wysocko Wielkie pokonał Wtórkowiankę. Dla Orła był to ostatni mecz w sezonie. Piłkarze Iskry-Prosny Sieroszewice pokonali 4:2 KS Kamień i przypieczętowali tym samym awans do A-klasy. Huragan Szczury pokonując 4:0 Spartę Russów uczynił najważniejszy krok w stronę awansu. Aby go przypieczętować, piłkarze ze Szczur potrzebują zdobyć 3 punkty w ostatniej kolejce, w której ich rywalem jest Panda Pamięcin. Zadanie to będzie o tyle łatwe, że zespół z Pamięcina ostatnie swoje mecze oddaje walkowerem, a to oznacza, że piłkarze Huraganu otrzymają wspomniane 3 punkty bez walki.

Za tydzień czeka nas ostatnia kolejka w ligach okręgowych i wówczas poznamy odpowiedzi na ostatnie pytania dotyczące spadków i awansów.