AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

II Edycja Przeglądu Talentów im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego w I LO

Nauka

Dnia 17 czerwca 2019 r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się II Edycja Przeglądu Talentów im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego. Tym razem koncert zbiegł się z obchodami 50- lecia śmierci tego znakomitego artysty, kompozytora, twórcy muzyki filmowej, a także absolwenta tej szkoły, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Galeria zdjęć


Uczniowie I LO wraz z Paniami: Teresą Duczmal oraz Grażyną Niemand zaprosili, z okazji tego specjalnego wydarzenia kulturalnego, wyjątkowego gościa, Tomasza Lacha, syna Zofii Komedowej - żony tego wybitnego jazzmana.

Z okazji Roku Krzysztofa Komedy, przegląd talentów rozpoczęły utwory skomponowane przez mistrza, takie jak:,,Szara kolęda'', „Nim wstanie dzień” czy ,,Kołysanka Rosemary''. Wprowadziły one niesamowity nastrój i zaczarowały słuchaczy.

Drugą część koncertu poprzedziło wystąpienie Tomasza Lacha, który podkreślił ogromny wpływ, jaki wywarło I Liceum w Ostrowie na późniejszą drogę artystyczną Krzysztofa Trzcińskiego. Druga część koncertu to popis artystyczny uczniów Liceum.
Podczas przeglądu, młodzież I LO, prezentowała różne umiejętności, od śpiewu, poprzez grę na  różnych instrumentach, po taniec i sztukę pięknego mówienia, wprowadzając w niesamowity nastrój licznie zgromadzoną w auli publiczność.

Pod koniec koncertu Dyrektor uhonorował nagrodą specjalną i tytułem Supertalentu Roku 2019, absolwenta ILO, Konrada Białego, za jego talent i ogromny wkład w artystyczne życie szkoły.

Bez wątpienia, uczniowie w sposób wyjątkowy i niezwykle szlachetny, uczcili pamięć Krzysztofa Komedy, poświęcając mu tak wspaniały koncert.

Za piękną uroczystość organizatorom i uczniom podziękował dyrektor dr Marek Lewicki.

 

Inf. Organizatorki koncertu: Teresa Duczmal i Grażyna Niemand

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera