AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Prezydencka wizyta w Ostrowie /foto/

Miasto

W poniedziałek 24 czerwca br. Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Ostrów Wielkopolski, rodzinne miasto Andrzeja Dery, ministra w Kancelarii Prezydenta RP.

Galeria zdjęć


Na ostrowskim Rynku już od godz. 15.30 gromadzili się mieszkańcy naszego miasta chcący zobaczyć i usłyszeć prezydenta Andrzeja Dudę. Wśród oczekujących byli nie tylko zwolennicy obecnego Prezydenta RP, ale także jego przeciwnicy, którzy przynieśli ze sobą sporych rozmiarów transparent z napisem "Zdradza Ojczyznę ten kto łamie Konstytucję".

Prezydenta RP powitała Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, podkreślając w swoim przemówieniu, że patronem Ostrowa Wielkopolskiego jest św. Stanisław, jeden z głównych patronów Polski, biskup krakowski, męczennik, który tak wiele wniósł dla polskiej jedności i niepodległości narodowej, podkreślając jednocześnie, że Ostrów Wielkopolski jest miastem serdecznym i gościnnym, ale zarazem bardzo zaradnym. Beata Klimek w swoim przemówieniu zwróciła uwagę, że Ostrów to w przeszłości miasto przenikających się trzech kultur: polskiej, żydowskiej i niemieckiej, podkreślając patriotyczność ostrowian w przeszłości i podając przykład Republiki Ostrowskiej, która nie oparła się germanizacji.

Jak mówiła prezydent Klimek - współcześnie Ostrów jest miastem mogącym poszczycić się swoimi innowacyjnymi działaniami, co wyróżnia je w kraju, czy w regionie. Jako przykład prezydent podała unikatowy w skali kraju projekt miejskiej zielonej energii elektrycznej, czy uruchomienie szkolnych gabinetów stomatologicznych.

Prezydent Andrzej Duda dziękował mieszkańcom Ostrowa:

- Przede wszystkim chcę powiedzieć: dziękuję, myśląc szczególnie o ostatnich wyborach do Europarlamentu, w których tak gremialnie wzięliście w nich udział – mówił.

Prezydent również nawiązał do aspektów historycznych podkreślając, że to właśnie w okresie rozbiorów ostrowianie potrafili powiedzieć Prusakom "Nie, bo tu będzie Polska".

- Chylę czoła przed wami, przed waszymi rodzinami, że miały odwagę walczyć o Polskę o to, żeby tu była Polska – powiedział prezydent Duda.

Prezydent Duda odniósł się także do roli Europarlamentu, który jego zdaniem powinien być wzmacniany demokratycznymi zmianami, które między innymi proponują przedstawiciele Polski w Europarlamencie.

- Musimy być coraz sprawniejszym społeczeństwem z coraz bardziej sprawnymi organami państwa, bo tylko takie państwo ma szansę przetrwać. Potrzebujemy Polski silnej, Polski demokratycznej, ale przede wszystkim Polski, której władze są wyczulone na potrzeby społeczeństwa. Ja właśnie taką politykę chcę realizować. To deklarowałem państwu w czasie kampanii i od początku swojej prezydentury. Chcę, żeby wszystkie instytucje polityczne działały dla obywateli. To jest ich najważniejsze zadanie. – podkreślał prezydent RP.

Andrzej Duda w swoim wystąpieniu odniósł się także do programu pomocy socjalnej realizowanej przez rząd PiS, który jak stwierdził jest możliwy dzięki "odebraniu złodziejom okradających nas wszystkich obywateli z podatku VAT, co dzięki rządowi PiS udało się powstrzymać".

Przemówienie wywołało aplauz zgromadzonych zwolenników prezydenta skandujących "Andrzej Duda, Andrzej Duda". Z przeciwnej strony usłyszeć było można "Konstytucja, konstytucja" i "Przysięgałeś, przysięgałeś".

Po wygłoszonym przemówieniu prezydent Duda wyszedł do mieszkańców, ściskając dłonie i pozując do zdjęć w specjalnie wydzielonym sektorze wokół centralnego miejsca na ostrowskim Rynku.

Jako ciekawostkę możemy podać, że delegacja ostrowskich kominiarzy próbowała wręczyć prezydentowi RP statuetkę kominiarza. Nie udało im się jednak dotrzeć bezpośrednio do Andrzeja Dudy, w związku z czym statuetkę przyjął minister Andrzej Dera.

 

Prezydent Andrzej Duda bezpośrednio po wizycie w naszym mieście udał się na podobne spotkanie do Krotoszyna.

 

Tekst i zdjęcie: Henryk Janusz Olkiewicz

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


Prezydent RPOstrów WielkopolskiTuba Ostrowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA