AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Neurologia za 3 miliony! /video/

Zdrowie

Osiemnaście lat miał najmłodszy pacjent, który z udarem trafił do ostrowskiego szpitala. Od dziś każdy pacjent z problemami tego typu będzie mieć do dyspozycji nowoczesną i funkcjonalną bazę na wyremontowanym Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym.
W imieniu Dyrekcji szpitala dziękuję panie starosto, panie wicestarosto, państwo radni, że mimo trudności finansowych, które wszyscy przeżywają wszystkie samorządy powiatowe wyasygnowaliście kwotę 3 mln zł na ten cel. W zasadzie to nie był remont, lecz od podstaw wybudowaliśmy na wskroś nowoczesny i przyjazny dla pacjentów oddział. Mam nadzieję, że to nie ostatnia inwestycja, bo czekają kolejne oddziały - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Oddział Neurologiczny w ostrowskim szpitalu powstał w 1973 r. początkowo w budynku obecnej psychiatrii. W 2012 otwarto 16 łóżkowy pododdział udarowy. O tym jak oddział się rozwija świadczą liczby. W 2012 r. przebywało w nim 1500 chorych, z czego niecałe 400 stanowili pacjenci z udarami. W 2018 leczono 1800 chorych, z czego ponad 700 to hospitalizowani po udarach. Przy okazji nowego oddziału wspominano tych, którzy kierowali i tworzyli ostrowską neurologię: Halinę Przybysz, Beatę Malinowską i Halinę Tomczyk. Specjalnym dyplomem uhonorowano obecną na uroczystości Halinę Przybysz.

zdjecie

Dziś w nas wielka radość, bo jak może być inaczej jeśli z obecnego oddziału przenosimy się w zupełnie inny, najwyższy standard. Teraz nie będę spuszczać głowy wchodząc na oddział, tak jak to się zdarzało do tej pory. Zawsze będę głośno mówić, że gdyby nie radni nie byłoby tego sukcesu. Wyasygnowanie z budżetu, który ma tyle potrzeb, 3 mln złotych to naprawdę duży wysiłek. To -nasta inicjatywa w szpitalu i do 60 mln już zainwestowanych środków dokładamy następne – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

zdjecie

Na społeczną potrzebę inwestowania w obszar neurologii wskazywała także obecna kierownik oddziału Justyna Lisowska.

- Na udar mózgu może zachorować każdy, a im człowiek starszy to ryzyko wzrasta. Najmłodszy pacjent z udarem miał lat 18, najstarszy 97. O tym, jakie ważne jest istnienie oddziałów, świadczy fakt, że śmiertelność w Polsce w ostrych udarach zmalała o 50 proc. Jeżeli byliście kiedyś na naszym oddziale, widzieliście dotychczasowe warunki, a za kilka chwil przekroczycie próg nowego oddziału. Zobaczycie, jakie znaczenie ma ta inwestycja. Pacjenci będą leczeni i rehabilitowani w świetnych warunkach, w salach, które są w XXI wieku – powiedziała J. Lisowska.

zdjecie

Zamiast przecięcia wstęgi kierownikowi Oddziału Neurologicznego Justynie Lisowskiej, Oddziałowej Wiolettcie Zawadzkiej i Dyrektorowi Szpitala Dariuszowi Bierle Starosta Ostrowski, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Wicestarosta Ostrowski wręczyli symboliczne klucze.

zdjecie

Nowy obiekt poświęcił ksiądz Marcin Kierzek.

zdjecie

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa