AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Żużlowcy amatorzy ścigali się na Miejskim

Żużel

W sobotę na Stadionie Miejskim odbyła się IV runda Kaczmarek Electric Speedway Cup. To zawody dla żużlowców amatorów, których w Ostrowie stawiła rekordowa liczba - aż 28!

Wśród startujących było kilku zawodników AKŻ Speedway Ostrów. Najlepiej spisał się Mateusz Kozanecki, na co dzień korespondent WP SportoweFakty z Ostrowa.

– Dzięki współpracy z ostrowskim klubem mamy możliwość raz w roku ścigać się w tych zawodach dla pasjonatów żużla – podkreśla Mateusz Kozanecki.

W grupie Gold mieliśmy dwóch zwycięzców Zbigniewa Krakowskiego i Jacka Folkerta. Grupę Silver wygrał Roman Kamiński, natomiast w grupie Bronze najlepszy okazał się Wojciech Marciniak, który wyprzedził wspomnianego wcześniej, Mateusza Kozaneckiego.

Wyniki: 

Grupa Gold:
1-2. Zbigniew Krakowski (Leszczyńskie Byki) – 12 (3,3,3,3)
1-2. Jacek Folkert (Śląsk Świętochłowice) – 12 (3,3,3,3)
3. Tomasz Fryza (Norwegia) – 7 (2,1,2,2)
4. Oskar Bela (Leszczyńskie Byki) – 6 (2,3,1,ns)
5. Marek Bieniaszewski (Norwegia) – 5 (2,1,2,0)
6. Marcin Boniowski (Piła) – 4 (u,w,2,2)
7. Zbigniew Szprejda (Piła) – 3 (u,2,u,1)
8. Maciej Książkiewicz (Norwegia) – 2 (1,w,d,1)
9. Dariusz Karwacki (Bydgoszcz) – NS 

Grupa Silver:
1. Roman Kamiński (Leszczyńskie Byki) – 12 (3,3,3,3)
2. Marcel Belling (Niemcy) – 10 (1,3,3,3)
3. Tomasz Kowalski (AKŻ Rawicz) – 8 (2,3,1,2)
4. Mariusz Kabaciński (Waleczne Orły Gniezno) – 8 (2,2,2,2)
5. Paweł Kaczmarczyk (ASŻ Speedway Śrem) – 7 (3,0,3,1)
6. Oliver Fritz (Niemcy) – 6 (2,1,2,1)
7. Tomasz Grzybek (Śląsk Świętochłowice) – 4 (1,1,1,1)
8. Bogdan Barteczka (AKŻ Speedway Ostrów) – 4 (2,u,2,0)
9. Jacek Jaworski (Grudziądz) – 0 (t,-,-,-)
10. Michał Pawlak (AKŻ Speedway Ostrów) – 0 (w,-,-,-)

Grupa Bronze:
1. Wojciech Marciniak (Banici Wołów) – 11 (2,3,3,3)
2. Mateusz Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów) – 9 (3,2,1,3)
3. Michał Waluszyński (AKŻ Speedway Ostrów) – 8 (3,2,2,1)
4. Dominik Podrzycki (Waleczne Orły Gniezno) – 8 (3,2,3,w)
5. Andrzej Wieczorek (AKŻ Speedway Ostrów) – 7 (1,1,3,2)
6. Mateusz Bartoszewicz (Chóragan Riders Zielona Góra) – 6 (2,3,1,0)
7. Tomasz Niedźwiadek (Lublin) – 3 (2,1,0,0)
8. Waldemar Tomiak (Leszczyńskie Byki) – 3 (1,0,0,2)
9. Łukasz Kaleta (AKŻ Speedway Ostrów) – 3 (0,1,0,2)
10. Cezary Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów) – 2 (0,0,1,1)

 

wyniki za www.sportowefakty.pl

źródło: tzostrovia.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli