AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wakacyjne warsztaty „Poznaj miasto!” /video/

Miasto

W te wakacje będziemy mieli okazję lepiej poznać nasze miasto, Ostrów Wielkopolski. Czeka na nas cykl letnich warsztatów, podczas których będziemy mieli okazję odkryć nowe miejsca, nauczyć się fotografii czy nagrać własny spot.
Warsztaty będą odbywać się przez całe wakacje, od lipca do sierpnia, w Forum Synagoga. Cykl warsztatów organizowany jest w ramach projektu „Poznaj miasto!”, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję przemierzyć ostrowskie zakamarki i okolice. Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Ostrów Wielkopolski realizowany jest przez Staworzyszenie Wspólne.

– Postaramy się z ciekawością i niezwykłą wyobraźnią przemierzyć wiele często niedocenionych i nieodkrytych miejsc. Poprzez zoorganizowane wszechstronne warsztaty spojrzymy na Ostrów Wielkopolski z wielu niezwykłych perspektyw. Zależy nam, aby miejska narracja opowiedziana przez wiele mediów była pretekstem do stworzenia wspólnej wystawy na zakończenie projektu – opowiadają organizatorzy. 

Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy na maila : stowarzyszeniewspolne@gmail.com

Poniżej publikujemy harmonogram warsztatów.

Warsztaty fotograficzne 
20-21 VII / 10:00 -14:00
Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska

Wspólnie z dziećmi i ich opiekunami przeszukamy ostrowskie ulice, miejsca ważne dla mieszkańców, opuszczone, a jednocześnie zapisane na kartach historii miasta. W utrwaleniu tak ulotnych chwil, jak spacer pomoże nam technika fotografii analogowej. Każde dziecko dostanie swój aparat, dzięki któremu będzie mogło uchwycić swój punkt widzenia miasta. 

Warsztaty z animacji poklatkowej
27-28 VII / 10:00 -14:00
Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska

Najmłodsi i ich opiekunowie stworzą wspólna historię dotyczącą miasta, w którym żyją przy pomocy techniki animacji poklatkowej. Dzięki niezwykłej dziecięcej kreatywności i wyobraźni zobaczymy Ostrów Wielkopolski innymi oczami Czy odkryje przed nami jakieś tajemnice..?

Spacer dźwiękowy po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego
4 VIII / 12:00 /15:00 
Prowadzenie: Krystian Koźbiał

W tym dniu wspólnie sprawdzimy jakie dźwięki prezentuje Ostrów Wielkopolski. Za pomocą interaktywnego spaceru wsłuchamy się w dźwięki miejskich parków, podsłuchamy codzienne życie mieszkańców. Audiosfera, którą przeprowadzimy przy użyciu słuchawek i specjalnych mikrofonów pozwoli skoncentrować się na jednym, z tak często pomijanym zmysłów, jakim jest słuch. 

Warsztaty z tworzenia spotu 
10-11 VIII / 10:00-14:00
24-25 VIII / 10:00-14:00
Prowadzenie: Krystian Koźbiał i Dominika Mądry 

Swój punkt widzenia Ostrowa Wielkopolskiego przedstawi również młodzież za pomocą opowieści filmowej. Czy będzie to idealny obraz miasta? Czy będą to kadry rzeczywistości? Chcemy dowiedzieć się, jak swoje miasto widzą osoby, które prawdopodobnie za kilka lat z niego wyjadą w poszukiwaniu swojej drogi życiowej. Może dzięki tym obrazom będą do niego wracać z utęsknieniem? 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera