AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne koncerty na świeżym powietrzu

Rozrywka i kultura

Sporo pisaliśmy już o wakacyjnym cyklu Ostrowskiego Centrum Kultury „OCKnij się!”. Tym razem przygotowani oni dwa koncerty, które odbędą się na świeżym powietrzu, dokładniej na Tarasie przed OCK-iem.

Poniżej prezentujemy opisy zespołów.

HIGHWAY 
12 lipca, godz. 21:00

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach.

Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako  Southern  Rock  i  mający  swoje  korzenie  na  południu  USA.  Sam  zespół  zwykł nazywać  swoją  muzykę,  jako Gruz  n’  Roll,  co  wynika  z  brudnego  „zagruzowanego” vintage’owego stylu gry.  Zespół  gra  wyłącznie  własną  muzykę  z  własnymi  autorskimi  tekstami.  Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą. 

DAGADANA 
26 lipca, godz. 21:00

DAGADANA  od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej – języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach.

Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach.

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta