AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Przez całą Polskę, by pomóc chorym dzieciom! /video/

Miasto

Postanowił przejechać Polskę wzdłuż i wszerz dosłownie, na rowerze, by jak mówi „pomóc Motylkom” – podopiecznym Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej.
Janusz Kobyłka, emerytowany górnik z Lubartowa w województwie lubelskim odwiedził dzisiaj Ostrów Wielkopolski, na swojej liczącej 2000 kilometrów trasie Rajdu „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci.

Ta historia ma swój początek w pasji pana Janusza, jaką jest jazda na rowerze.

- Miałem taki pomysł, by przejechać rowerem przez Polskę, pomyślałem jednak, że byłoby dobrze, gdyby przy tej okazji udało się zrobić coś pożytecznego – mówi w rozmowie z naszym portalem.

I tak w ubiegłym roku Janusz Kobyłka ruszył w trasę dookoła Polsk, a celem wyprawy było zebranie środków na leczenie 2-letniej Blanki. Sukces ubiegłorocznej wyprawy sprawił, że w tym roku pan Janusz postanowił kontynuować to dzieło, a ponieważ rok temu objechał Polskę dookoła, tym razem postanowił „zrobić kopertę” czyli przemierzyć Polskę po przekątnych.

1 lipca wyruszył z Suwałk, kierując się  na Bogatynię, gdzie planuje dotrzeć 11 lipca. Po drodze zatrzymuje się w mijanych miastach, spotyka się z samorządowcami, reklamując miasto i gminę Lubartów, a przede wszystkim namawia do wspierania Fundacji „Stella” mającą pod opieką 200 dzieci chorujących na Pęcherzowe Oddzielanie się Naskórka (EB).

EB to nieustanne cierpienie, to nigdy nie gojące się rany, pęcherze na całym ciele i na narządach wewnętrznych powstające przy najlżejszym nawet dotyku czy choćby przy przełykaniu pokarmu. Każdy kontakt sprawia choremu ból, jest wrażliwy i delikatny jak motyl, stąd nazwa Dzieci Motylki. Fundacja „Stella” podejmuje terapię od pierwszych dni życia niemowlęcia. Wykwalifikowany personel zapewnia kompleksową rehabilitacje psychoruchową różnymi metodami, do momentu uzyskania zadowalających efektów.

W niedzielę 7 lipca Janusz Kobyłka pokonując kolejny etap z Koźminka do Milicza dotarł do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przy stoliku Stefana Rowińskiego opowiedział Tubie Ostrowa o swojej pasji jaką stało się „pomaganie w ruchu”.

Pierwszy etap rajdu zakończy się we wspomnianej już Bogatyni. Stamtąd pan Janusz przemieści się do Międzyzdrojów skąd wyruszy 13 lipca, by jedenaście dni później zameldować się w Ustrzykach Dolnych. W sumie pokona 2000 kilometrów odwiedzając w 24 dni 40 miast.

- Marzy mi się aby udało się za zebrane podczas rajdu pieniądze kupić specjalne urządzenie do naświetlania skóry. Ono by bardzo pomogło podopiecznym fundacji, ale kosztuje około 30 tysięcy złotych – mówi J. Kobyłka.

Wesprzeć inicjatywę rowerzysty z Lubartowa można na kilka sposobów – najprościej, dokonując wpłaty na konto fundacji (dane poniżej). Pomóc też można upowszechniając informacje o tej szczytnej akcji w mediach społecznościowych i wśród znajomych. Jeszcze inną formą może być zainteresowanie się ofertą gospodarczą i turystyczną Lubartowa.

- Władze miasta zaangażowały się w ten projekt, a ja rewanżuję się robiąc reklamę w całej Polsce mojemu miastu – mówi pan Janusz pokazując ulotki i foldery.

Śledzić przebieg tego niecodziennego wydarzenia można poprzez FB Janusza Kobyłki:

https://www.facebook.com/januszkobylkanarowerze oraz https://www.facebook.com/events/286151395601994/

Trasa Rajdu „4 Kąty Polski”:

I etap: Suwałki, Augustów, Knyszyn, Wysokie Mazowieckie, Małkinia, Wyszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Sochaczew, Łowicz, Łęczyca, Poddębie, Ostrów Wielkopolski, Milicz, Brzeg Dolny, Legnica, Lwówek Śląski, Lubań, Zgorzelec, Bogatynia.

II etap: Międzyzdroje, Nowogard, Chociwel, Drezdenko, Wronki, Oborniki, Swarzędz, Pyzdry, Września, Warta, Zduńska Wola, Bełchatów, Kamieńsk, Włoszczowa, Jędrzejów, Busko-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Strzyżów, Brzozów, Sanok, Ustrzyki Dolne.

Informacje na temat Fundacji „Stella”:

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej, ul. Lubelska 36 B, 21-100 Lubartów;

KRS 0000445413, NIP 7142044011, REGON 061502270, mail: fundacja@stella.com.pl, tel.: 605 505 607

Bank Spółdzielczy w Lubartowie 82 8707 0006 0013 2251 2000 0003

Trzymamy kciuki i życzymy panu Januszowi szerokiej drogi i wiatru w plecy!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera