AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

O transporcie aglomeracyjnym

Miasto

Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej był głównym tematem spotkania Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza i jednocześnie prezesa zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska z członkami zarządu stowarzyszenia i przedstawicielem powiatu pleszewskiego.

- Nie ulega wątpliwości, że jako aglomeracja powinniśmy wypracować pewien plan, który pozwoli stworzyć wspólny transport, co umożliwi realizację celów zmierzających do jeszcze lepszego rozwoju regionu – mówił Prezes Zarządu Krystian Kinastowski. - Wspólny transport zapewni spójność wewnętrzną aglomeracji.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na fakt, że konieczne jest stworzenie takich warunków w Aglomeracji, by każdy rodzaj transportu mógł się swobodnie rozwijać i funkcjonować równolegle do siebie. Rozmawiano także o gospodarce wodnej terenu oraz bezpieczeństwie mieszkańców podczas ewentualnego zagrożenia powodziowego.

Opracowany zostanie wspólny Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) o znaczeniu strategicznym, który będzie wynikiem przystąpienia Stowarzyszenia wraz z ponad 30 organizacjami w kraju do pilotażowego projektu realizowanego razem z  Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwem Infrastruktury, Komisją Europejską, Inicjatywą Jaspers i Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dokument ten pozwoli szerzej spojrzeć na mobilność i transport publiczny. Ma być nowym podejściem do rozwoju transportu publicznego, uwzględniającym oczekiwania mieszkańców i koncentrującym się na mieszkańcach. 

Podczas dzisiejszego spotkania poruszano również sprawy związane z gospodarką wodną i zapobieganiem ewentualnym powodziom, czyli z szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.
 

Za: umostrow.pl Źródło: www.kalisz.pl, tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA