AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwsze takie leśne warsztaty w Ostrowie

Miasto

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy do Ostrowa Wielkopolskiego zawitały Leśne Warsztaty dla dzieci. Uczestnicy będą mieli okazję pobudzić zmysły, pobyć blisko natury, a nawet nawiązać pierwsze przyjaźnie. Warsztaty odbywają się cyklicznie w lesie na Piaskach Szczygliczka.

Leśne warsztaty to zajęcia edukacyjno- przygodowe organizowane w zielonej przestrzeni miejskiej. Warsztaty oparte są na metodzie Montessori oraz na pedagogice waldorfskiej. Przewidziane są również elementy integracji sensorycznej oraz swobodny czas dla dziecka. Podczas zajęć wykorzystywane są najlepsze praktyki outdoorowe, aby zaszczepić w dziecku chęć spędzania czasu na łonie natury.

Warsztaty te prowadzone są od marca tego roku we Wrocławiu, a od lipca pojawiła się nowa lokalizacja jaką jest Ostrów Wielkopolski. Warsztaty te odbywają się cyklicznie w lesie na Piaskach Szczygliczka w każdy poniedziałek w godzinach porannych 10:30 i w godzinach popołudniowych 17:30.

– Program zajęć układam tak, by wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Na zajęciach ćwiczymy małą i dużą motorykę, pobudzamy wszystkie zmysły włączając w to elementy integracji sensorycznej. Całość odbywa się blisko natury, w zgodzie z przyrodą – opowiada Ania Jodełka - organizatorka.

Koszt warsztatów to 35 zł za 1,5 godziny zajęć za jedno dziecko. Program zajęć jest przewidziany dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie są to sztywne ramy. Najmłodszy uczestnik miał 16 miesięcy i świetnie sobie radził a najstarszy 8 lat. Wszystko zależy od umiejętności i predyspozycji dziecka. 

 

Foto: Monika Oh

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Środa
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei