AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Inwestycje drogowe zawsze oczekiwane

Powiat

Rozpoczął się remont drogi powiatowej Górzno-Kościelna Wieś. Wąską i zniszczoną nawierzchnię zastąpi nowa i szeroka jezdnia. Zadanie podzielone zostało na etapy. To zaledwie jedno z wielu zadań inwestycyjnych na drogach Powiatu Ostrowskiego.

Remont drogi Odcinek drogi to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych przez mieszkańców okolicznych miejscowości.

- ‘’Rozpoczęły się prace budowlane pierwszego odcinka Będzieszyn-Gutów na terenie Gminy Ostrów. Koszt prac na ponad 1 km wynosi ok. 1,2 mln zł, w tej kwocie znajduje się dofinansowanie Gminy Ostrów Wielkopolski w wysokości 350 tys. zł, a ponad 800 tys. przeznaczono z budżetu powiatu. Remont całej drogi podzielimy został na etapy. W najbliższym czasie nie będziemy remontować odcinka od drogi krajowej go skrzyżowania na Będzieszyn. Zgodnie z planami GDDKiA tędy przebiegać będzie nowa trasa drogi krajowej S11’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W przypadku tego zadania można powiedzieć nie o remoncie, ale o kompleksowej przebudowie. Droga będzie bowiem znacznie szersza, odtworzone zostały rowy. Na nowej nawierzchni wylane zostaną dwie warstwy asfaltu: wyrównawcza i warstwa ścieralna.

– ‘’To jest droga, której stan wywoływał wiele emocji, choć pamiętajmy, że na drogi powiatowe w Gminie Ostrów przeznaczane są znaczące środki, ale i potrzeb jest jeszcze bardzo wiele. Cieszę się, że zadanie ruszyło. Przed nami następne kilometry, Kotowiecko-Kościelna Wieś. Na ten drugi odcinek wyceniany na poziomie ok. 4 mln., chcemy złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków rządowych. Swoje wsparcie na poziomie kilkuset tysięcy deklaruje także Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce. Przy takim montażu finansowym jest szansa na zrealizowanie zadania w najbliższym okresie’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Intensywne prace trwają na drogach powiatowych w innych miejscowościach. Kończy się inwestycja w Grudzielcu Nowym w Gminie Raszków. Powstaje tu chodnik i kładziona jest nowa nawierzchnia na jezdni. Zadanie przygotowane projektowo w ub. roku jest współfinansowane przez gminę i powiat. Odpowiednio w wysokości 400 i 600 tys. zł. To część zrealizowanej w poprzednich latach inwestycji drogowej od drogi krajowej w Sobótce, przez Borowiec do Grudzielca.

W Gminie Nowe Skalmierzyce położono nową nawierzchnię na brakującym odcinku drogi w Boczkowie przy zjeździe z obwodnicy. Największą inwestycją jest remont drogi Strzegowa – Gostyczyna. Pierwszy odcinek o długości 2,7 km już został zrealizowany przy wsparciu środków zewnętrznych i budżetu gminy. Do drugiego etapu o długości ponad 2  swoją znaczną cegiełkę dołożyła gmina, a powiat pozyskał środki zewnętrzne.

Dzięki współpracy z władzami gminy nowe inwestycje realizowane są także na terenie Gminy Sieroszewice. W Psarach już kładziona jest nowa asfaltowa nawierzchnia. A kosztujące 300 tys. zł zadanie jest współfinansowane po połowie przez oba samorządy. Wykonany także został remont odcinka drogi w Rososzyca w pobliżu cmentarza.

Kilka tygodniu temu do użytku oddano także zmodernizowaną drogę z Sośni do Pawłowa przez Kocinę. To zadanie podzielone na etapy było także dofinansowane przez Gminę Sośnie.

W najbliższym czasie rozpoczną się także inwestycje w Tarchałach Wielkich i Gorzycach Wielkich.

Powiat Ostrowski posiada ponad 500 km dróg. Fakt ten sprawia, że inwestycje drogowe są priorytetem inwestycyjnym władz powiatu. Jest to możliwe dzięki środkom przeznaczanym z budżetu powiatu, dofinansowaniu samorządów oraz skutecznemu pozyskiwaniu innych dostępnych środków na ten cel.

 Inf. Janusz Grzesiak, Starostwo Powiatowe 

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja