AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Letnia Akademia Równości pojawi się w Ostrowie

Miasto

Poznańska Grupa Stonewall odwiedzi 7 polskich miast, w których jej aktywiści jak mówią „chcą obalać szkodliwe mity na temat LGBT+”. Akcja odbędzie się w ramach Letniej Akademii Równości.

Grupa pięciu aktywistów i aktywistek wyruszy poniedziałek 5 sierpnia w tygodniową podróż po Polsce rozpoczynając od Ostrowa Wielkopolskiego. W koeljne dni odwiedzą: Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. W każdym z w wymienionych miast zamierzają rozmawiać z napotkanymi przechodniami i rozdawać im materiały edukacyjne.

- Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna – mówi prezes stowarzyszenia Mateusz Sulwiński. – Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny, poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta.

Wybór działaczy Grupy Stonewall padł na miasta, w których nie organizowano dotąd marszów równości i dotarcie do miejsc, w których społeczność LGBT+ jest niewidoczna.

Letnia Akademia Równości to kolejny element globalnej kampanii „Niech gadają. Żyj rześko.”, dotykającej problemu dyskryminacji oraz przejawów hejtu wobec różnych grup i osób. Jej istotą jest wspieranie autentyczności, prawa do bycia sobą i wyrażania tego a hasło kampanii #ILoveYouHater pokazuje, że najlepszą odpowiedzią na hejt może być miłość.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja