AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Reorganizacja lig okręgowych

Piłka nożna

Kilka dni dzieli nas od startu sezonu 2019/20 w piłkarskich ligach okręgowych. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał reorganizacji grup w poszczególnych ligach. Zmiana ta miała na celu ujednolicenie systemu rozgrywek oraz uproszczenie systemu awansów i spadków.

Piłkarskie zmagania na najniższym szczeblu rozpoczną się już w najbliższy weekend 10-11 sierpnia. Wskutek przeprowadzonej przez WZPN reorganizacji nie będzie już Lig Międzyokręgowych, Kaliskiej Klasy Okręgowej, a zespoły A i B-klasowe podzielono na równe pod względem liczebnym grupy, z uwzględnieniem kwestii logistyczno-terytorialnych.

Zmiana dotycząca Ligi Międzyokręgowej jest wyłącznie kosmetyczna i dotyczy jej nazwy. Od tego sezonu będzie ona nazywać się V ligą przy zachowaniu podziału na 3 grupy liczące po 16 drużyn. Na tym szczeblu rozgrywek powiat ostrowski nadal będzie reprezentowany przez Odolanovię Odolanów, Piasta Czekanów i Raszkowiankę Raszków. Rozgrywki V ligi wystartują 10-11 sierpnia, awans do IV ligi uzyskają zwycięzcy grup, a zdegradowane zostaną po 2 ostatnie zespoły.

Nie będzie już Kaliskiej Klasy Okręgowej. Wszystkie wielkopolskie zespoły z tego szczebla rozgrywek zostały podzielone na 6 grup liczących po 16 zespołów. W grupie 1 Klasy Okręgowej grać będą Barycz Janków Przygodzki, LKS Czarnylas i beniaminek Ogniwo Łąkociny. Grupa to w większości pokrywać się będzie z dotychczasowym składem Kaliskiej Klasy Okręgowej. Tutaj również awans uzyskają mistrzowie grup, a spadną po dwie drużyny z końca tabeli. Wicemistrzowie grup będą mogli szukać szansy na awans w meczach barażowych. Rozgrywki Klasy Okręgowej rozpoczną się nietypowo - w czwartek 15 sierpnia.

Na szczeblu A-klasy, 126 drużyn z Wielkopolski podzielono na 9 grup liczących po 14 zespołów. Z rozgrywek na tym szczeblu wycofał się zespół rezerw Ostrovii, a to sprawia, że powiat ostrowski reprezentowany będzie przez Iskrę-Prosnę Sieroszewice grającą w grupie 5 oraz Huragan Szczury i OKS Ostrów grające w grupie 9. Awans do Okręgówki uzyskają po 2 zespoły z każdej grupy, a rozgrywki rozpoczną się 18 sierpnia

I wreszcie rozgrywki B-klasy, w których pierwotnie planowano utworzenie 12 grup. Ostatecznie utowrzono ich 11 (7 po 12 zespołów, 3 po 11 zespołów i 1 z 6 drużynami). W tym wypadku tylko LZS Chynowa grać będzie w grupie 9, zaś pozostałe zespoły powiatu ostrowskiego rywalizować będą w grupie 10. A będą to: Błysk Daniszyn, Czarni Wierzbno, KUKS Zębców, Orzeł Wysocko Wielkie, Tarchalanka Tarchały Wielkie, Wtórkowianka Wtórek i "beniaminek" - drużyna rezerw Pogoni Nowe Skalmierzyce. Stawkę tej grupy uzupełnią 4 zespoły spoza powiatu ostrowskiego: CKS Zduny, Piast II Kobylin, Sokół Chwaliszew i Sulmirczyk Sulmierzyce. Tutaj rozgrywki ruszą 24 sierpnia.

10 i 11 sierpnia wystartują również rozgrywki Totolotek Pucharu Polski na szczeblu strefowym. W rundzie wstępnej obejmującej zespoły grające w Klasie Okręgowej lub niższej oraz niezrzeszone wystąpi 7 drużyn reprezentujących nasz powiat.
Zestaw par rundy wstępnej:
Sulimirczyk Sulmierzyce - Huragan Szczury
CKS Zduny - OKS Ostrów Wielkopolski
Czarni Wierzbno - Iskra-Prosna Sieroszewice 
Orzeł Wysocko Wielkie - Sokół Bralin
Orzeł II Wysocko Wielkie - Sokół Świba
Pogoń II Nowe Skalmierzyce - KS Rogaszyce

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny