AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Sebastian Górski wiceprezydentem, Maria Szeląg dyrektorem OCK

Miasto

Sebastian Górski, dotychczasowy dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury zastąpił Ewę Matecką na funkcji wiceprezydenta miasta. Nowym dyrektorem OCK została Maria Szeląg.

2 sierpnia przeszła na zasłużoną emeryturę wiceprezydent Ewa Matecka. Od 5 sierpnia jej obowiązki przejął Sebastian Górski, o czym poinformowała dziennikarzy prezydent Beata Klimek.

- Sebastian Górski to osoba bardzo dobrze w Ostrowie znana – mówiła prezydent Klimek. – Dołącza do mojego zespołu i będzie wspierał mnie w prowadzeniu spraw miejskich związanych z ostrowską edukacją, sportem i kulturą. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne i przez 10 lat był nauczycielem języka niemieckiego, zatem nie tylko kultura, ale i problematyka związana z edukacją jest mu bardzo dobrze znana.

Jak mówił nowo mianowany wiceprezydent miasta, miał sporo czasu na rozważenie propozycji, którą otrzymał, jak i na przygotowanie się do objęcia nowego stanowiska.

- Byłbym niepoważny gdybym się nie zastanawiał nad tą decyzją, gdyż jestem świadomy ogromu obszaru z jakim przyjdzie mi się zmierzyć. Ale zamierzam podołać tym wyzwaniom. Od pewnego czasu też starałem się poukładać wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem OCK i przygotowanie do objęcia tej funkcji mojej następczyni - mówił S. Górski.

Tą następczynią została Maria Szeląg, rekomendowana przez ustępującego dyrektora, od wielu lat pracująca w Ostrowskim Centrum Kultury, szefowa PiK Centrum, artystka plastyk i... autorka logo OCK.

- Przychyliłam się do rekomendacji Sebastiana Górskiego gdyż wiem, że bardzo dobrze zna swój zespół i w sposób odpowiedzialny powierzył swoje obowiązki nowej pani dyrektor - powiedziała Beata Klimek.

Pytany o wyzwania związane z ostrowską oświatą nowy wiceprezydent odpowiedział:

- To będzie duże wyzwanie, gdyż jestem praktykiem a nie teoretykiem edukacji, a przez okres mojej nieobecności w szkole dużo się zadziało w polskiej edukacji i to w moim odczuciu niedobrych rzeczy. Moim zadaniem będzie uspokoić sytuację i przygotować ostrowską oświatę na to co jeszcze ewentualnie zostanie nam zgotowane.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja