AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Letnia Akademia Równości /FOTO/

Miasto

Poznańska Grupa Stonewall odwiedziła dziś Ostrów Wielkopolski. Akcja odbywa się w ramach Letniej Akademii Równości i ma na celu - jak mówią aktywiści grupy poznańskiej grupy - "obalanie szkodliwych mitów na temat LGBT+".

Galeria zdjęć


- Naszym celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości. Chcemy dotrzeć do miejsc, w których nie odbywają się jeszcze żadne wydarzenia o tematyce LGBT+ - dodali członkowie grupy. Taką też informację znalezć możemy w materiałach (ulotkach), które były rozdawane na ostrowskim Rynku. 

Oprócz wspomnianych ulotek rozdawane były także tęczowe gadżety oraz specjalne limitowane puszki napoju Sprite. Puszki napoju pochodzą z limitowanej serii a ozdobione są barwami tęczy. W ten sposób firma Sprite - należąca do koncernu Coca-Cola - postanowiła wesprzeć różnorodność oraz prawo do bycia sobą w świecie, w którym na każdym kroku jest się nieustannie poddawanym ocenie i w którym eskalowane są uprzedzenia. Na zorganizowanym spotkaniu można było spotkać z tej okazji przedstawiciela w/w firmy. Według słów przedstawiciela firmy, przedsięwzięcie wpisuje się w szeroką kampanię "I love you hater". "Niech gadają. Żyj rześko" – w ten sposób Sprite zwraca się do osób ze środowisk LGBT+.

Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Oprócz pojedynczych aktów wykrzyczenia swojego zdania przez młode osoby, co sądzą na temat tejże imprezy, oraz próby rzucenia petardy, nie zanotowano skrajnych przypadków naruszenia jej przebiegu. Nad  prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwała ostrowska Policja. Impreza zakończyła  się przed godziną 18:00.

Następne miasta odwiedzane, które będą odwiedzane w ramach tej akcji to : Świdnica, Sandomierz, Biała Podlaska, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg.

REKLAMA
Rafał Kaczmarew

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja