AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Rekordowe „Wakacje z Uśmiechem”

Turystyka

Dobiegły końca półkolonie „Wakacje z Uśmiechem” organizowane przez instruktorów ostrowskiego Hufca ZHP na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”. W tym roku na 6 turnusach pojawiło się blisko 600 uczestników.
Podobnie jak w minionych latach, przez pierwszych 6 tygodni wakacji dzieci z Ostrowa i okolic miały okazję przeżyć wakacyjną przygodę na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” i terenach z nią sąsiadujących podczas półkolonii „Wakacje z Uśmiechem”. Uczestnicy półkolonii od rana do późnego popołudnia brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez harcerskich instruktorów, mieli okazję sprawdzić swoją zwinność na Parku Linowym, odbyć podróż ostrowską ciuchcią i… pomieszkać trochę w prawdziwym harcerskim namiocie.

- W tym roku po raz kolejny zaskoczyło nas skala zainteresowania rodziców i dzieci naszymi półkoloniami – mówi hm. Izabela Potasznik, komendantka półkolonii. – Mimo, że w porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększyliśmy liczbę grup, to i tak nie wszyscy zainteresowani „załapali” się na wybrany turnus.

W sumie w 6 turnusach trwających od poniedziałku do piątku wzięło udział 595 uczestników. Zajęcia na półkoloniach prowadzili harcerscy instruktorzy na co dzień prowadzący drużyny harcerskie, dlatego też w programie półkolonii znalazło się sporo gier i zabawa harcerskich z „nieśmiertelnymi” podchodami włącznie. W czasie spacerów po okalającym stanicę lesie dzieci miały okazję poznać rosnące tam rośliny i nauczyć się rozróżniać gatunki drzew, a niektórzy znajdowali również ślady żyjących w lesie zwierząt.

Niezmiennie dużą frajdą były wizyty w Parku Linowym oraz wycieczki ostrowską ciuchcią, kursującą na lotnisko w Michałkowie bądź też przez centrum miasta. W trakcie wycieczek po mieście ciekawostkami dotyczącymi Ostrowa dzielił się przewodnik PTTK, a zarazem instruktor harcerski – Maciej Maśliński.

- Sporym atutem naszych półkolonii jest możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – dodaje I. Potasznik. – Dajemy dzieciom szeroki wybór aktywności. Na stanicy można grać w piłkę, skakać na trampolinie, pokonywać mosty linowe, czy też rozwijać swoje pasje plastyczne. Praktycznie każde dziecko znajduje tu coś dla siebie, a harcerska atmosfera tworzona przez instruktorów i wolontariuszy sprawia, że dzieci niejednokrotnie nie chcą wracać do domu.

Dla ostrowskiego hufca półkolonie to również okazja do propagowania harcerstwa wśród najmłodszych. Wielu dzisiejszych harcerzy, a nawet niektórzy instruktorzy, pierwszy kontakt z harcerstwem mieli właśnie na półkoloniach.

Rodziców, którzy chcieliby przedłużyć wakacyjną przygodę swoich dzieci i zapisać je do gromady zuchowej bądź drużyny harcerskiej zapraszamy do kontaktu mailowego: ostrow@zhp.wlkp.pl bądź telefonicznego: 62 736 55 84. Można też zgłosić się osobiście do siedziby komendy hufca przy ul. Staszica 1 lub znaleźć drużynę działającą w konkretnej szkole – informacje o zbiórkach pojawią się we wrześniu na plakatach i ulotkach rozprowadzanych przez harcerzy.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa