Pogoń Nowe Skalmierzyce ze zwycięstwem na inaugurację! [foto/video]

Zawodnicy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce na inaugurację sezonu IV ligi piłki nożnej na własnym boisku w sobotę pokonali Stainer Polonia Leszno 4:2.

Mecz już od pierwszych minut był bardzo ciekawy, gdyż na pierwsze trafienie kibice czekali zaledwie 11 minut. Radości na trybunach nie było, gdyż pierwszego gola strzelił  dla gości Piotr Sarbinowski, otwierając tym samym wynik meczu. Druga bramka tym razem na 1:1 została zdobyta trzy minuty później, a futbolówkę w bramce umieścił zawodnik gospodarzy Marcin Lis. Kolejna bramka padła w 23 minucie wtedy to piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce wyszli na prowadzenie 2:1 po trafieniu Tomka Kaczmarka. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania bramkę wyrównującą zdibył Jakub Rerak.

Druga część spotkania to zdecydowanie prowadzenie gry przez podopiecznych Mariusza Kaczmarka. Gospodarze z szatni wyszli zmotywowani do tego aby wygrać mecz i pokazać zespołowi z Leszna, że wzmocnienia które przed startem sezonu zrobili goście, w Nowych Skalmierzycach im nie pomogą w wywiezieniu punktów. Też się stało, Pogoń na drugie prowadzenie w meczu wyszła w 55 minucie po bramce Pawła Korczaka, a pięć minut później bramkę na 4:2 zdobył Dawid Kuczyński. Zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce miał jeszcze kilka stuprocentowych sytuacji, których nie wykorzystał, zatem wynik spotkania mógłby być jeszcze bardziej okazały.

KS Pogoń Nowe Skalmierzyce - Stainer Polonia Piła 4:2 (2:2)
0:1 Piotr Sarbinowski
1:1 Marcin Lis
2:1 Tomek Kaczmarek
2:2 Jakub Rerka
3:2 Paweł Korczak
4:2 Dawid Kuczyński