Nieskuteczna pogoń Ostrovii

Piłkarze Ostrovii 1909 przegrali pierwszy ligowy mecz z Polonią Kępno 3:4. Mimo porażki pokazali niebywałą ambicję "goniąc wynik" od stanu 0:4 w 30 minucie. Ostrowianom do remisu zabrakło czasu i odrobiny szczęścia.

Fatalny w wykonaniu biało-czerwonych był początek spotkania. Po 25 minutach gospodarze prowadzili już 4:0. Cztery strzały przy małym zaangażowaniu w defensywie gracze Polonii zamienili bramki.

Ostrowianie zdołali się otrząsnąć i gra wyglądała co raz lepiej. W 35 minucie po podaniu Mateusza Rachwalskiego kontaktowego gola zdobył Mateusz Ziemiański.

Gra ostrowskiej drużyny ożywiła się jeszcze bardziej po zmianie stron i wejściu na murawę Michała Giecza, który nie trenował cały tydzień z powodu choroby. W Kępnie zabrakło natomiast doświadczonych Marka Szymanowskiego (kontuzja) i Damiana Błaszczyka (sprawy osobiste).

Nadzieje na odwrócenie losów spotkania odżywała z każdą kolejną minutą. Do siatki Polonii po uderzeniach głową trafiali Maciej Mikulski (50 minuta) i Michał Giecz (85 minuta). Kilku centymetrów do pokonania bramkarza gospodarzy zabrakło Krystianowi Szczepaniakowi. Na boisku pojawił się także jego rówieśnik Kacper Piotrowicz (obaj roczniki 2003).

Groźnie kontrowali gracze Polonii, ale dobrą robotę wykonywał Kacper Dziuba.

Ostatecznie Ostrovia przegrała sobotnie spotkanie 3:4, ale po fatalnym początku wyszła z niego z twarzą. Okazja na rehabilitację nadarzy się już w czwartek, 15 sierpnia. O godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim biało-czerwoni podejmą LKS Gołuchów.

Polonia Kępno - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 4:3 (4:1)