Grały ligi okręgowe

Wraz z rozpoczęciem rozgrywek czwartoligowych ruszył sezon w niższych ligach. Na początek wystartowała V liga oraz rozgrywki okręgowe Pucharu Polski.

W lidze międzyokręgowej, przemianowanej na V ligę po pierwszych meczach można stwierdzić półżartem, że zmieniła się tylko nazwa. Poza tym Odolanovia dalej wygrywa, Piast Czekanów nie może poradzić sobie z Polonusem, a Raszkowianka wysoko przegrywa…

Piłkarze Odolanovii grali na wyjeździe z Tulisią Tuliszków. Pierwszą bramkę dla Odolanowian zdobył pod koniec pierwszej połowy Mikołaj Marciniak. Po przerwie długo utrzymywało jednobramkowe prowadzenie gości, aż w 80 minucie Patryk Sikora ustalił wynik meczu strzelając gola na 2:0. Piast Czekanów udał się do Kazimierza Biskupiego na mecz z niewygodnym przeciwnikiem jakim bez wątpienia dla czekanowian jest Polonus. Przez pierwszą połowę czekanowianom udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. Również pierwszy kwadrans drugiej połowy układał się po myśli gości, wówczas jednak gospodarzom udało się zdobyć pierwszą bramkę, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2:0 i było po meczu. Raszkowianka wiosną przegrywała mecz za meczem, najczęściej różnicą 3 bramek i podobnie stało się na inaugurację nowego sezonu. Ekipa Piasta Kobylin na boisku w Raszkowie czuła się jak u siebie w domu – goście dwie bramki zdobyli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, a po przerwie szybko podwyższyli na 3:0 i choć po rzucie karnym w 65 minucie Jakub Borecki zdobył bramkę honorową, to ostatnie słowo należało do piłkarzy z Kobylina którzy zdobyli jeszcze jednego gola i ostatecznie wygrali 4:1.

W meczach okręgowego Pucharu Polski Huragan Szczury pokonał na wyjeździe 2:1 Sulmirczyka Sulmierzyce, OKS Ostrów również na wyjeździe wygrał z CKS Zduny 4:2, a drużyna rezerw Pogoni Nowe Skalmierzyce rozgromiła przed własną publicznością KS Rogaszyce 6:1. W derbach powiatu ostrowskiego Czarni Wierzbno zremisowali 2:2 z Iskrą Prosną Sieroszewice. W rundzie wstępnej wystąpiły też dwie drużyny Orła Wysocko Wielkie, oba jednak musiały uznać wyższość rywali. Zespół seniorów przegrał 0:2 z Sokołem Bralin, a drużyna rezerw została rozgromiona 0:14 przez Sokoła Świba.

Pierwszą rundę okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 27 sierpnia.