AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Ostrowska ekipa w Carpatia Divide 2019!

Pozostałe sporty

Rokrocznie w czasie wakacji kibicujemy rowerowym zmaganiom ostrowianina Grzegorza Leśniaka. W tym roku będziemy mogli dopingować cały team! Pięcioosobowa ekipa rowerowych pasjonatów z Ostrowa i okolic wystartuje bowiem w czwartek 15 sierpnia w największym polskim ultramaratonie górskim – Carpatia Divide.

Bikepackingowy wyścig na rowerach górskich Carpatia Divide ruszy 15 sierpnia z Ustronia w Beskidzie Śląskim. Blisko 250 uczestników przejedzie 600 km trasę z sumą przewyższeń około 15000 metrów z limitem czasu 200 godzin. Metę wyścigu ulokowano „na końcu Polski” – w bieszczadzkim Mucznem. Wyścig bikepackingowy to nic innego jak zdanie się na własne siły i niekorzystanie z pomocy z zewnątrz. Każdy z uczestników zdany jest na to co weźmie ze sobą lub kupi po drodze. Dotyczy to zarówno nocowania, wyżywienia, jak i ewentualnych napraw sprzętu.

Dokonania Grzegorza Leśniaka i jego wyprawy: 100 Miles Adventures, Pierścień Tysiąca Jezior , alpejski Ultratrial, czy Bałtyk-Bieszczady Tour, w których towarzyszyliśmy Grzegorzowi relacjonując jego zmagania sprawiły, że znaleźli się kolejni śmiałkowie, którzy postanowili spróbować swoich sił na trasach ultramaratonów. Wspólne treningi zaowocowały decyzją o wspólnym starcie 5-osobowej ekipy w największym w Polsce ultramaratonie górskim Carpatia Divide.

Grzegorz Leśniak (numer startowy 129), Paweł Kraczmar (133), Michał Szpera (49), Krzysztof Laskowski (66) i Michał Cerbiński (80) w czwartek wyruszą z Ustronia by przebyć trasę wiodącą przez wymagające Beskidy wraz z Babią Górą i Podhale z Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską. Potem czeka ich wizyta w słowackim raju MTB: Lehnickie ścieżki, którymi zjadą w dolinę Dunajca. Dalej przemierzać będą epicki Beskid Sądecki i odludny Beskid Niski, by na koniec zameldować się w Bieszczadach: Fereczata, Sine Wiry, Dwernik Kamień i wreszcie meta w Mucznem – jednej z najdalej wysuniętych na południe miejscowości w Polsce. Każdy ze śmiałków, któremu uda się pokonać tą trasę w czasie poniżej 200 godzin (czyli w 8 dni i 8 godzin) otrzyma zaszczytny tytuł Finishera Carpatia Divide 2019.

Czytelników Tuby Ostrowa zapraszamy na naszego Facebook’a, gdzie codziennie relacjonować będziemy postępy ostrowskiej ekipy i zamieszczać meldunki z trasy. Przebieg wyścigu będzie też można śledzić na interaktywnej mapie na stronie: http://event.trackcourse.com/view/carpatia-divide-2019

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA