AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Warsztaty kulinarne w Grudzielcu

Gm. Raszków

Dwa dni – od 5 do 6 sierpnia br. trwały warsztaty kulinarne dla młodzieży i dzieci w Grudzielcu organizowane w ramach programu edukacyjnego współfinansowanego z budżetu Powiatu Ostrowskiego i Stowarzyszenia RAZEM ŁATWIEJ pod hasłem: „Słodko, słodko, ale zdrowo”.

Galeria zdjęć


Każdy uczestników w trakcie warsztatów musiał sam zrobić tort i upiec drożdżówki. Torty które powstały to prawdziwe dzieła cukiernictwa. W pracy podczas warsztatów widać było duże zaangażowanie oraz niezwykłą kreatywność uczestników, bo tort to nie tylko wygląd zewnętrzny – choć oczami jemy, ale także pyszny środek. Drożdżówki pięknie wyrosły – były kolorowe i bardzo duże. Młodzi cukiernicy nie tylko tworzyli z pasją , ale także świetnie radzili sobie z porządkami. Nad całością realizacji zadania czuwały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

 

- To już kolejne takie warsztaty, w tym roku na słodko – mówiła Marlena Sobczak Przewodnicząca KGW Grudzielec. – Wśród uczestników są uczennice Zespołu Szkół Usługowych, przyszłe cukierniczki ale trzeba przyznać, że wszyscy się starali, aby ich prace były wyjątkowe i pyszne. Szybko też uczyli się nowych rzeczy i technik np. zdobienia tortów.

 

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę dyplom oraz drobny upominek w postaci silikonowej foremki do babeczek.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji