Centra na "6"

Aż 6:2 Centra Ostrów pokonała Winogrady Poznań w meczu 4. kolejki IV ligi umacniając się w górnej części tabeli.

Ostrowianie przystępowali do tego meczu w roli faworyta, jak jednak pisaliśmy w zapowiedzi sportowego weekendu – rola ta w przeszłości nie zawsze im odpowiadała. Początek meczu zdawał się potwierdzać tą tezę, gdyż dość niespodziewanie już w 11. minucie goście objęli prowadzenie. Strata gola nie sparaliżowała gospodarzy, którzy cierpliwie i konsekwentnie budowali akcje ofensywne co dało efekt w 24 minucie w postaci bramki wyrównującej autorstwa Jakuba Michalskiego. Ten sam zawodnik kwadrans później dał prowadzenie Centrze strzelając drugą bramkę, dzięki czemu na przerwie mieliśmy wynik 2:1.

Po przerwie goście szukali okazji do wyrównania, ale ich zakusy szybko ukrócił Patryk Cierniewski, który w 57 minucie po raz trzeci pokonał poznańskiego bramkarza. Dwie bramki przewagi dały ostrowianom komfort prowadzenia spokojnej gry, ale tego spokoju było chyba trochę za wiele, gdyż na pięć minut przed końcem meczu ambitni poznaniacy zdobyli kontaktowego gola. Piłkarze Centry pokazali w tym momencie dużą dojrzałość – zamiast próbować dowieźć korzystny wynik, ruszyli do ataku i już w minutę później poznański bramkarz wyjmował piłkę z siatki po raz czwarty po strzale Jakuba Michalskiego. Rozpędzeni  gospodarze na tym nie poprzestali i zdobyli jeszcze dwa gole – w 90 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Kucharski, a w doliczonym czasie udany mecz przypieczętował swoją czwartą bramką Michalski.

Wysoka wygrana dała Centrze tymczasowy awans na fotel lidera, a Jakubowi Michalskiemu przodownictwo w klasyfikacji najlepszych strzelców. Jedno i drugie utrzymać w czwartej kolejce będzie trudno, gdyż rywale próżnować nie będą, ale dobra forma Centry musi cieszyć ostrowskich kibiców.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - OTPS Winogrady Poznań 6:2 (2:1)

bramki
Centra: Jakub Michalski 24', 38', 86' i 94', Patryk Cierniewski 57', Michał Kucharski 90'
Winogrady: Marceli Michalski 11', Mateusz Forszpaniak 85'

Skład Centry: Bartczak - Sztok, Wieczorek, Piróg, Lewandowski - Cierniewski, Izydorski, Strączkowski, Szymon Kucharski - Michał Kucharski, Michalski
Rezerwowi: Wietecki, Dryka, Hoffgunst, Budrowski, Grząka, Krakowski, Jasiński