Niespodzianki nie było

Lider IV ligi Pogoń Nowe Skalmierzyce "zgodnie z planem" pokonał w powiatowych derbach Ostrovię 3:0 umacniając się na czele tabeli. Ostrowianie po czterech kolejkach nadal pozostają bez punktu.

Pogoń bardzo szybko zdobyła pierwszą bramkę, co ustawiło nieco przebieg dalszej gry. Prawdziwy dramat ostrowian rozegrał się w drugim kwadransie gry. W 25 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Piotr Józefiak, a chwilę później Adam Majewski zdobył dla Pogoni trzecią bramkę.

W 33 minucie rzut wolny dla Ostrovii wykonywał Daniel Kaczmarek, uderzając na tyle celnie, że bramkarz gospodarzy musiał włożyć sporo wysiłku by uchronić swój zespół przed utratą gola. Być może gdyby szczęście uśmiechnęło się dla biało-czerwonych, potrafiliby podobnie jak w Kępnie zabrać się za odrabianie strat. Tak się nie stało, a wynik 3:0 utrzymał się do końca meczu.

Czwarta wygrana pozwoliła Pogoni umocnić się na pozycji lidera, Ostrovia zaś spadła nie miejsce przedostatnie pozostając jedną z dwóch drużyn bez zdobyczy punktowej.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:0 (3:0)