AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Policja podsumowała wakacje!

Na Sygnale

Za nami już wakacje, dla dzieci i młodzieży był to okres wolny od nauki szkolnej, dla dorosłych okres urlopów i wyjazdów na odpoczynek poza miejsce zamieszkania. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

Podczas wakacji ostrowscy policjanci prowadzili liczne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Z jednej strony były to wzmożone kontrole, z drugiej – akcje edukacyjne. Policyjni profilaktycy, dzielnicowi spotykali się z młodzieżą przebywających na letnich obozach, gdzie mówili o bezpieczeństwie. Policjanci ruchu drogowego eliminowali z dróg kierowców, którzy stwarzali największe zagrożenie na drodze.

Pomimo licznych apeli i prowadzonych działań policyjnych w okresie wakacji na terenie miasta i powiatu ostrowskiego doszło do 80 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 5 osób, a 100 zostało rannych. Policjanci odnotowali 261 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze podczas tegorocznych wakacji zatrzymali też 33 kierujących pod wpływem alkoholu. Przeprowadzili blisko 10 tysięcy kontroli stanu trzeźwości kierujących. Natomiast w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali 19 praw jazdy.

Policja dziękuje uczestnikom ruchu drogowego, którzy korzystając z dróg przestrzegali przepisów prawa, a także w inny sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa podczas trwających wakacji.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Arety, Marty, Marcina