AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Kogo zobaczymy na scenie podczas 27. WJP?

Rozrywka i kultura

Przed nami 27. odsłona festiwalu „Wszystko jest Poezją”, który jak co roku odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury. Czeka nas aż pięć dni pełnych koncertów, wystaw i konkursów. Dokładna rozpiska artystów poniżej. 

Festiwal „Wszystko jest Poezją” to kilka dni głębokich refleksji, autentycznych emocji i wspaniałych kreacji artystycznych. Festiwal ten trwale zapisał się w pejzażu kulturalnym regionu. Podczas minionych 26 edycji zostało zorganizowanych wiele koncertów, recitali, spotkań autorskich, itd. 

3/10 - Czwartek

„Intymne” - piosenki ze spektakli Teatru Witkacego
Godz. 19:00/ Forum Synagoga/ bilety 30zł 

Na recital „INTYMNE” składają się ulubione i wybrane przez Aktorkę, pełne uroku piosenki ze spektakli Teatru Witkacego – do tekstów takich twórców jak Stanisław Ignacy Witkiewicz, Julian Tuwim, Emily Dickinson, czy awangardowy francuski poeta Paul Eluard.

4/10 - Piątek

„Kwiat Jabłoni”
Godz. 20:00/ Duża Scena OCK/ bilety 30zł 

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

5/10 - Sobota

„Turniej jednego wiersza”
Godz. 11:00/ Mała Scena OCK

Zwyczajowo podczas Festiwalu „Wszystko jest Poezją” będzie można spróbować swoich sił w kategorii słowa pisanego.

Natalia Przybysz 
Godz. 20:00/ Duża Scena OCK/ bilety 50zł

Wokalistka i autorka tekstów, to obecnie jedna z najbardziej wyrazistych osobowości muzycznych. Pojawiła się na rynku w 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną Przybysz, Markiem Piotrowskim oraz Bartkiem Królikiem powołali do życia zespół SISTARS, wnosząc powiew świeżego powietrza na polską scenę. Ich soulowo-hiphopowwe utwory szybko podbiły listy przebojów. Wraz z grupą nagrała dwa albumy studyjne, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki – „Siła Sióstr” z 2003 roku oraz „A.E.I.O.U.” z 2005. Po rozwiązaniu zespołu Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. 

6/10 - Niedziela

„U Studni”
Godz. 18:00/ Duża Scena OCK/ bilety 30zł - koncert
Godz. 20:00/ Mała Scena OCK - spotkanie

Muzycy zespołu na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania. 

7/10 - Poniedziałek

Grupa MoCarta - dzieła wybrane z XX lat
Godz. 19:00/ Duża Scena OCK/ bilety 60zł 

Artyści opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów. 
Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus oraz GrupoMoCarciątka.

 

–Z nadzieją na dobry odbiór zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego artystów, poetów, pieśniarzy, którzy bądź sami tworzą swoje niepowtarzalne światy, bądź też świetnie interpretują dzieła pozostawione przez dostojnych poprzedników – zapraszają organizatorzy. 

Foto: polskieradio.pl

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta