AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ostrowscy uczniowie zrobią kolejne projekty społeczne?

Nauka

Wczoraj, 18 września większość ostrowskich szkół odwiedzili ambasadorzy Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce – a wszystko po to, by pokazać im alternatywną ścieżkę zdobycia wiedzy oraz by zachęcić ich do zrobienia własnego projektu społecznego. 

Od poniedziałku 16 września trwa dwutygodniowa trasa promocyjna Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.  Aż 65 ambasadorów dotrze do 120 miast i odwiedzi w nich około 800 szkół tj. 20% wszystkich techników i liceów w całym kraju. W ciągu 10 dni spotkają się z ponad 150 000 uczniów szkół średnich od Pomorza po Podkarpacie. 

Wczoraj odwiedzili oni także Ostrów Wielkopolski, by w tutejszych szkołach przekonywać do zrealizowania własnego projektu społecznego, dzięki któremu młodzi ludzie zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie.  5- osobowa grupa zawitała do aż 9 ostrowskich szkół a wśród nich znalazły się: I LO, II LO, III LO, IV LO, ZSE, ZSBE, ZSTE, ZAP, ZSU. 

– Zdecydowałem się zostać Ambasadorem, bo słyszałem od innych mentorów jaka to zabawa móc pojechać w trasę. Pamiętam jak zaczęła się moja przygoda ze Zwolnionymi, to właśnie od trasowicza dowiedziałem się o Olimpiadzie i kompletnie zmieniło się moje życie. Właśnie tę historię opowiadam, bo chciałbym, aby inni uczniowie przeżyli to co ja. To niesamowite uczucie mówić im o tym, zwłaszcza gdy widzę, że jest to dla nich coś nowego, coś fascynującego; gdy rozdając ulotki zgłasza się po nie cała aula – opowiada jeden z Ambasadorów, a zarazem Mentor – Mateusz Gieryga. 

Dlaczego warto działać społecznie w swojej okolicy, jak robić to z sensem czy jakich korzyści można spodziewać się zarówno dla siebie, jak i swojego otoczenia. Właśnie tą wiedzą będą dzielić się z uczniami ambasadorzy olimpiady, którzy ukończyli już własny projekt.

– Dzisiejszy rynek pracy zmienia się bardzo szybko, a w najbliższej przyszłości zmiany te mogą postępować jeszcze bardziej dynamicznie. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie mogli już na jak najwcześniejszym etapie edukacji nabywać kompetencje, które cenione będą przez przyszłych pracodawców jak np. wyznaczanie celów, dobra komunikacja czy negocjacje. Realizując projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, można nauczyć się takich kompetencji przyszłości, dlatego jest to świetny trening dla młodzieży na starcie kariery zawodowej – tłumaczy Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce, w której udział każdego roku bierze kilkanaście tysięcy uczniów. Jej uczestnicy dobierają się w kilkuosobowe zespoły, wymyślają pomysł na własny projekt społeczny, który w pozytywny sposób wpływa na ich odbiorców. Następnie przy wsparciu mentora oraz dedykowanej platformy, na której otrzymują praktyczne wskazówki prowadzące krok po kroku przez realizację projektu, wprowadzają go w życie. Każdy uczestnik, który ukończy swój projekt, odbiera międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute (PMI) R.E.P.

 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta