AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Przed nami XVII odsłona „Magii Tańca” - zapowiedź /video/

Rozrywka i kultura

XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” odbędzie się 28-29 września, w Ostrowskim Centrum Kultury. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 460 tancerzy z 26 miast.
W ciągu dwóch dni zmagań konkursowych, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi 460 uczestników z 31 szkół tańca, którzy łącznie wykonają 180 układów tanecznych. Młodzi tancerze zaprezentują się w kilku stylach, z podziałem na kategorie wiekowe. Będzie taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip-hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance – wykonane solo, w grupach, duetach i trio. 

„Magia Tańca” odbędzie się już po raz siedemnasty i będzie to czwarta edycja o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawczynią konkursu była Alina Janikowska, dlatego Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” został nazwany Jej imieniem.

Do przeglądów konkursowych zgłosili się tancerze z wielu miast, w tym z: Katowic, Elbląga, Opola, Krakowa, Łańcuta, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Szczecinka, Dęblina, Lubawy, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Lubonia, Pleszewa, Ostrzeszowa, Konina, Kalisza, Sulmierzyc,  Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Warzna, Odolanowa oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiatu Ostrowskiego.

Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej będzie można oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury przez dwa dni: 28. i 29. września, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta