AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ostrowski Rynek Energetyczny w Strategii Wielkopolska 2030

Miasto

Ostrowski Rynek Energetyczny realizowany przez Centrum Rozwoju Komunalnego znalazł się wśród kluczowych przedsięwzięć i kierunków działań w projekcie Strategii Wielkopolska 2030. Założenia Strategii i kierunki rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku przedstawiono podczas subregionalnych konsultacji społecznych w środę 18 września w Kaliszu.

Galeria zdjęć


- Strategia Wielkopolska 2030 ma być swoistym drogowskazem, który wskaże, jaką ścieżką mamy podążać. Wszystko po to, aby dalej kreować Wielkopolskę jako region dynamicznych zmian, w których motorem przemian gospodarczych będą nowe technologie i innowacje - tłumaczy Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny jako wzorowy przykład inicjowania i rozwoju lokalnej i ekologicznej energetyki dla całej Wielkopolski wskazany został w pracach nad projektem "Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030” przyjętym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

- Lokalne bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z najważniejszych wyznań dla przyszłości miast i lokalnych społeczności w najbliższych kilku i kilkunastu latach. Projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego jest aktywną odpowiedzią naszego miejskiego samorządu na zmiany klimatyczne i cywilizacyjne oraz ekonomiczne na rynku energii elektrycznej. Ostrów Wielkopolski przewidział te zjawiska i z wyprzedzeniem podjął własną inicjatywę stając się pionierem w dziedzinie lokalnej energetyki – podkreśla Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny ma obecnie ponad 50 partnerów naukowych i gospodarczych. Wśród nich są już podmioty nie tylko z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, ale również z obszaru Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

- Uwzględnienie ORE wśród kluczowych projektów Strategii Wielkopolska 2030 to po uzyskaniu certyfikatu Ministerstwa Energii kolejne potwierdzenie innowacyjności naszych działań i ich nie tylko miejskiego, ale i regionalnego znaczenia – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego i pomysłodawca ORE.

Podczas subregionalnych konsultacji społecznych Strategii Wielkopolska 2030 w środę 18 września w Kaliszu o projekcie Ostrowskiego Rynku Energetycznego w imieniu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego mówił Mateusz Nycek, współtwórca ORE i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast przy Związku Miast Polskich.

Obecna podczas spotkania Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zaznaczyła, że ostrowskie działania energetyczne znane są już w całym województwie. – Nasza wizja Wielkopolska w 2030 roku” to region przodujący w kraju, liczący się w Europie, spójny, zrównoważony i dostępny terytorialnie, otwarty na nowe idee i ludzi, silny nowoczesną gospodarką – podkreśliła Marzena Wodzińska.

 

Inf. Mateusz Nycek,
Kierownik Działu Obsługi Zarządu i Marketingu
Centrum Rozwoju Komunalnego

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta