AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ambasador Meksyku odwiedził Ostrów

Miasto

Na zaproszenie senatora Łukasza Mikołajczyka przyjechał do Ostrowa Ambasador Meksyku Jego Ekscelencja Alejandro Negrín Muñoz.

W trakcie wizyty gość spotkał się z młodzieżą IV Liceum Ogólnokształcącego, odwiedził firm y Mahle i Lazur a także spotkał się z przedsiębiorcami z Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski.

- Rządy Meksyku i Polski pracują nad budowaniem relacji strategicznych – mówił ambasador. – Relacje między Meksykiem a Polską mają dużą wartość finansową. W 2008 roku łączna wartość handlu dwustronnego wynosiła 100 mln dolarów, natomiast w roku 2018 wyniosła 1 mld 300 mln dol.

Jak podkreślał Alejandro Negrín Muñoz współpraca obu krajów to również obecność około 60 polskich firm w Meksyku oraz firm meksykańskich w Polsce. To także ruch turystyczny – rocznie odwiedza Meksyk ponad 50 tys. turystów z Polski

- To pierwsza wizyta ambasadora Meksyku w Ostrowie Wielkopolskim – mówił senator Łukasz Mikołajczyk. – Jako szef senackiej grupy polsko-meksykańskiej jestem bardzo zadowolony ze wzajemnej współpracy. Jedną ze wspólnych inicjatyw była wystawa w Senacie z okazji 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Meksyku.

Trudno dzisiaj określić jakie znaczenie dla ostrowskiego biznesu będzie miała wizyta ambasadora. Pytany o to Alejandro Negrín odpowiedział, że interesuje go przemysł motoryzacyjny i spożywczy naszego regionu, stąd wizyta w Mahle i Lazurze.

Na pytanie z czym w Meksyku kojarzona jest Polska również padła odpowiedź biznesowa:

- Polska w Meksyku to nie tylko Maria Skłodowska-Curie czy Kopernik. W Meksyku doceniamy wzrost gospodarczy waszego kraju i z tego względu jest Polska ważnym dla nas miejscem w Europie – odpowiedział ambasador.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta