AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Klasa o profilu medialnym w SP9

Nauka

Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim jest placówką innowacyjną, dlatego nie dziwi fakt, że wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 podjęła się wprowadzenia kolejnego pionierskiego pomysłu.

Galeria zdjęć


Tym razem, jako pierwsza szkoła podstawowa w mieście otrzymała zgodę Ministra Edukacji Narodowej na przeprowadzenie eksperymentu pedagogicznego pod nazwą „Klasa o profilu medialnym w szkole podstawowej”. Grupą eksperymentalną została klasa 5e (wych. p. Katarzyna Śliwińska), która w ramach zajęć rozwijających, dodatkowych oraz niektórych przedmiotów będzie realizować tematy związane z fotografią, filmowaniem, dziennikarstwem oraz programowaniem.
Klasa o profilu medialnym zajmie się redagowaniem wirtualnej gazetki szkolnej, prowadzeniem zajęć z programowania, będzie odpowiadać za reportaże fotograficzne i filmowe. Dzieci będą uczyć się sztuki dziennikarskiej w ramach warsztatów prowadzonych przez opiekuna naukowego oraz podczas zaplanowanych wizyt w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, siedzibie stacji telewizyjnej oraz lokalnych mediach.
Jednostką naukową, która będzie czuwać nad przebiegiem eksperymentu będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu). Eksperyment potrwa dwa lata.

 

Inf. Basia Biernaczyk,
SP9

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta