AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Najstarsza ostrowska harcerka ukończyła 100 lat! /video/

Miasto

Harcmistrzyni Daniela Olkiewicz 26 września ukończyła 100 lat. Uroczystości urodzinowe odbyły się w auli IV LO z udziałem władz harcerskich, samorządowych, nauczycieli oraz młodzieży harcerskiej i uczniów szkoły.
W wigilię urodzin – w środę 25 września odbyła się uroczystość zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP i Krąg Instruktorski im. Szarych Szeregów w murach IV Liceum Ogólnokształcącego, przed laty funkcjonującego jako Studium Wychowania Przedszkolnego. Jubilatka – Daniela Olkiewicz przez wiele lat była nauczycielką właśnie tej szkoły i nie ukrywała wzruszenia, mogąc oglądać szkołę, która jak sama stwierdziła „zmieniła się nie do poznania”.

- Pamiętam pierwszy dzwonek w tej szkole, a w tej auli była moja klasa – wspominała jubilatka. – Nauczycielką stałam się gdy miałam 14 lat i zostałam zastępową. Już wtedy myślałam jak uczyć innych, żeby oni zrozumieli to czego się uczą.

Druhna „Danusia”, bo tak nazywana jest przez harcerzy, zaimponowała wszystkim swoimi harcerskimi wspomnieniami, z pierwszych zbiórek, obozów, również w czasach konspiracji.

- Na pierwszym obozie zamiast mleka mieliśmy krowę, którą trzeba było wydoić. Ale żeby to zrobić, trzeba się było tego nauczyć. Zamiast chleba miałyśmy worek mąki. I znów trzeba było samemu zrobić ciasto i upiec chleb. Ale to była bardzo dobra szkoła życia – mówiła D. Olkiewicz.

Na uroczystość przybyło liczne grono gości. Jako pierwszy z życzeniami pospieszył starosta Paweł Rajski. W imieniu prezydent Beaty Klimek gratulacje złożył wiceprezydent Sebastian Górski, zaś List Gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów przekazała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Mielczarek. W imieniu Przewodniczącego ZHP List Gratulacyjny odczytał członek Rady Naczelnej ZHP hm. Dariusz Potasznik, a rozetę 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w imieniu Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej wręczył komendant hufca hm. Jerzy Hnatyk. W imieniu licznego  grona pedagogicznego życzenia złożył były dyrektor szkoły i były komendant chorągwi kaliskiej w jednej osobie Józef Kozan.

Jubilatka otrzymała również honorowe wyróżnienie IV LO – statuetkę Fryderyka przyznaną przez szkolną kapitułę, a wręczoną przez dyrektora szkoły Małgorzatę Jędroch.

Urodziny uświetnił występ chóru szkolnego. Nie zabrakło również piosenek harcerskich, a całość zakończyło „Bratnie Słowo” wspólnie odśpiewane w harcerskim kręgu. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja urodzinowego tortu, będąca okazją do rozmów i wspomnień.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety