AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

40-lecie Stanicy Harcerskiej /video/

Miasto

Na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” odbyły się uroczystości 40-lecia tego obiektu, z udziałem harcerzy i licznie przybyłych gości.
Stanicę Harcerską „Zielona Polana” zna chyba każdy mieszkaniec Ostrowa. Harcerze – bo to „ich miejsce na ziemi”, dzieci – bo tam spędzają wakacje na półkoloniach lub przychodzą na klasowe ogniska, czy „lekcje w terenie”, dorośli – bo to miejsce organizacji licznych imprez integracyjnych, rodzinnych i innych. A i w trakcie spacerów po Piaskach mieszkańcy naszego miasta chętnie zaglądają do tego miejsca, bo ono jest po prostu inne.

W tym roku minęło 40 lat, jak Stanica Harcerska służy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Z tej okazji w piątek 28 września Komenda Hufca ZHP zorganizowała uroczystości jubileuszowe, będące okazją do podziękowania wszystkim osobom, które wspierały i wspierają działalność ostrowski harcerzy.

Uroczystości rozpoczął apel inaugurujący doroczny Złaz Hufca. W trakcie apelu komendant hufca hm. Jerzy Hnatyk wręczył podziękowania przedstawicielom władz samorządowych, instytucji firm i osobom indywidualnym zaangażowanym w funkcjonowanie Stanicy. Po apelu odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej bramy „100-lecia ZHP”.

Kolejnym akcentem jubileuszu było ognisko harcerskie, na którym gawędę wygłosił hm. Zbysław Jeżewski. Nie zabrakło też okazji do rozmów, wspomnień i planów na przyszłość przy harcerskiej grochówce, ciastku i kawie.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta