AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Spotkanie Wielkopolskich UTW

Powiat

Są w życiu wydarzenia, które na długo zapisują się w naszej pamięci. Wydarzenia profesjonalnie zorganizowane, integrujące środowisko, z ciekawym programem. W myśl zasady, że razem możemy więcej osiągnąć. Za takie wydarzenie należy uznać spotkanie przedstawicieli Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, jakie odbyło się w dniach 18-20 września w Skorzęcinie z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu pod patronatem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Galeria zdjęć


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowali Kazimierz Nawrocki i Henryk Czechat.

W trakcie tego spotkania przedstawiciele UTW, których głównym celem jest działalność edukacyjna oraz aktywizacja osób starszych, zapoznali się z samorządową polityką senioralną, przykładami realizowanych projektów przez organizacje pozarządowe na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz zasadami pisania dobrych wniosków. Dowiedzieli się, jak kreować profesjonalny wizerunek organizacji i jak go promować w social mediach. Z zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach z komunikacji  interpersonalnej,  warsztatach wizażu i zajęciach z Nordic Walking. Mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o to, jak dbać o swoje bezpieczeństwo  oraz  jak udzielać pierwszej pomocy.

Spotykając się z przedstawicielami wielkopolskich UTW Jolanta Kucharzak, p.o dyrektora ROPS stwierdziła,  że  Samorząd  Województwa  Wielkopolskiego jest zainteresowany spotkaniami z tak reprezentacyjną grupą seniorów i rozmawiania z nimi o ważnych dla tego środowiska sprawach, zwłaszcza w istotnym momencie jakim jest pisanie nowej strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do roku 2030. Mówić o tym, jakie są dla seniorów priorytety w Wielkopolsce, aby dobrze wykreować na najbliższą kadencję politykę zabezpieczającą  realizację  potrzeb Wielkopolan 60+. Podkreśliła, że priorytetem  Samorządu  Województwa  Wielkopolskiego  jest  bycie  partnerem,  doradcą i konsultantem lokalnych podmiotów Polityki Społecznej.

Uczestnicy tego spotkania z różnych regionów Wielkopolski stwierdzali, że takie wyjazdy uskrzydlają, napawają optymizmem, zachęcają do dalszej pracy, do aktywnego działania na rzecz seniorów. Dla nich to była okazja nie tylko do zdobycia wiedzy w zakresie realizacji polityki społecznej, ale też możliwość dzielenia się doświadczeniami z innymi uniwersytetami. Podkreślali, że mogli się od siebie wiele nauczyć. Ważne znaczenie miały zawierane nowe znajomości i przyjaźnie. Wszyscy uznali, że takie forum powinno być stałą formą współpracy uniwersytetów trzeciego wieku z samorządem wojewódzkim.

Podczas spotkania z przedstawicielami wielkopolskich uniwersytetów Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wyraziła uznanie i podziękowanie dla seniorów organizującym pracę uniwersytetów trzeciego wieku, dla ich osiągnięć i dorobku. To wielka radość - stwierdziła - spotykać na swej drodze ludzi, którzy potrafią nie tylko zmieniać swoją aktywnością świat na lepszy, ale także realizować swoje marzenia i korzystać z życia.

To wydarzenie pokazało, jak rzeczowe i konstruktywne współdziałanie samorządu wojewódzkiego  z  organizacjami  senioralnymi w miastach i gminach wpływa na ich rozwój, a w konsekwencji na poprawę jakości życia najstarszych mieszkańców.

                                                                                   Inf. Kazimerz Nawrocki

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA