AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Młodzi zagłosują już 3 października!

Nauka

„Młodzi mają głos” to nazwa projektu mającego zaktywizować młodzież powiatu ostrowskiego do udziału w wyborach parlamentarnych. Jego zwieńczeniem będą prawybory zorganizowane 3 października w ostrowskich szkołach ponadpodstawowych.

Jak tłumaczy starosta Paweł Rajski: „Młodzi ludzie interesują się tym, co dzieje sie wokół nich i chcą mieć swój głos! Stąd pomysł na projekt edukacyjny ,,Młodzi mają głos'”'.

Projekt realizowany jest w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowski w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. W ramach I etapu we wrześniu odbyły się wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza dla uczniów III i IV klas szkół ponadpodstawowych na temat postaw obywatelskich w obliczu wyborów i przygotowanie uczniów do prawyborów. W dniu 3 października, w ramach II etapu odbędą się w szkołach prawybory przeprowadzone przez studentów i doktorantów WNPiD UAM oraz nauczycieli uczestniczących w projekcie.

Podsumowanie projektu z udziałem uczniów i pracowników naukowych UAM odbędzie się przewidziano 4 października w ,,n Klubie - Sztuka i Edukacja''. Wówczas też dowiemy się kogo ostrowska młodzież widziałaby jako swojego przedstawiciela w Sejmie i w Senacie.

To już druga odsłona projektu. Pierwszy miał miejsce wiosną i był zatytułowany ,,Unia Europejska - czas młodych'' i nawiązywał do 15-lecia Polski w strukturach unijnych.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA