AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

Miasto

28-29 września 2019 r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”. Do przeglądów konkursowych zgłosili się tancerze z: Katowic, Elbląga, Opola, Krakowa, Łańcuta, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Szczecinka, Dęblina, Lubawy, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Lubonia, Pleszewa, Ostrzeszowa, Konina, Kalisza, Sulmierzyc, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Warzna, Odolanowa oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

Galeria zdjęć


W ciągu dwóch dni zmagań konkursowych, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpiło ok. 460 uczestników z 31 szkół tańca, którzy łącznie wykonali 175 prezentacji w różnych technikach tańca. Był taniec klasyczny, współczesny, jazzowy, charakterystyczny i ludowy oraz step amerykański, show dance i taniec nowoczesny.

Młodzi tancerze prezentowali się w układach grupowych, solowych oraz w duetach i tercetach, w różnych kategoriach wiekowych.

Nagrodzeni uczestnicy otrzymywali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wybrani laureaci zaprezentowali się podczas koncertu galowego, który odbył się w niedzielę, o godz. 17.00.
 

W każdym dniu konkursu przyznano również nagrody główne – Grand Prix dla najlepszego solisty, duetu/trio oraz grupy.

28.09.2019, sobota

GRAND PRIX GRUPA - Puchar Starosty Ostrowskiego – Harmonic Mini – Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego – Środa Wielkopolska.

GRAND PRIX SOLO –  Aleksandra Lewek – Grupa Baetowa „Gwiazda” – Ostrów Wielkopolski

GRAND PRIX DUO/TRIO – Milo Dance – Gdynia – Lena Jaskólska, Judyta Jarzembińska

Osobowość artystyczna – Julianna Grzeszczyk – Grupa Baletowa „Gwiazda” – Ostrów Wielkopolski
 

29.09.2019, niedziela

GRAND PRIX GRUPA – Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Studio Tańca Rytmix – Konin 

GRAND PRIX SOLO –  Anna Fijałkowska – MDK Radom

GRAND PRIX DUO/TRIO – Studio Baletowe „Terpsychora” Katowice – Nikola Płatek, Jagoda Suchecka

 

Osobowość artystyczna:  

1. Hanna Szczepaniak – Grupa Baletowa „Gwiazda” – Ostrów Wielkopolski

2. Stanisława Tomczak – Fundacja Tańca i Sztuki „Na scenie” – Środa Wielkopolska 

 

„Magia Tańca” odbywała się w Ostrowie Wielkopolskim już po raz siedemnasty i będzie to czwarta edycja o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawczynią konkursu była Alina Janikowska, dlatego Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” został nazwany Jej imieniem.

Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej oceniało jury, w składzie:

 

Sebastian Białobrzeski - przewodnicząca jury.

Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w  Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Tańca. W latach 1990 – 2009 tancerz Opery Bałtyckiej. Ma na swoim koncie liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych w wielu spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych. Obecnie współpracuje z wieloma ośrodkami tanecznymi w całej Polsce.

 

Monika Kieliba

Profesjonalna tancerka – urodzona w Ostrowie Wielkopolskim. W wieku  10 lat rozpoczęła edukację w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, z licznymi sukcesami zarówno w Polsce jak i za granicą. Ukończyła szkołę z tytułem najlepszej absolwentki. Swoje kroki stawiała na wielu zagranicznych scenach, co pozwoliło jej na poznanie wielu technik tańca, dzięki czemu jest wszechstronną tancerką oraz pedagogiem. Na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Baletem Dworskim „Cracovia Danza” oraz Operą Wrocławską. Obecnie tancerka Opery w Szczecinie.

 

Magdalena Mak

Niezależna tancerka, instruktorka tańca irlandzkiego oraz stepu amerykańskiego, animatorka taneczna, choreograf.. Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty tańca irlandzkiego, tap dance oraz improwizacji w Polsce i w Niemczech. 

Obecnie zaangażowana w rozwijanie społeczności EtnoBalans oraz współpracę z TapBeat-Internationales Steptanz Zentrum Berlin.

Odbywa również praktykę pedagogiczną w Berlinie pod okiem Stefi Schmid, której metodyka oparta jest o podstawy ruchu opracowane przez Rudolfa Labana i Irmgard Bartenieff.

 

Damian Lipiński

Tancerz i instruktor. Regularnie prowadzący warsztaty dla dzieci i młodzieży w technice hip – hop, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów tanecznych. Wielokrotny medalista Krajowych Mistrzostw federacji IDO w Electric Boogie oraz Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w Hip-Hop’ ie. Swoje umiejętności prezentował również w trzeciej edycji programu Got To Dance Tylko Taniec, a także jako tancerz w 8 Sezonie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”
Projekt był współfinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.

 

Inf. Urszula Szczepaniak

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta