AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ostrowskie Dni Seniora 2019

Miasto

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Rada Seniorów zaprosili w dniu 2 października 2019 roku najstarszych mieszkańców do Ostrowskiego Centrum Kultury na OSTROWSKIE DNI SENIORA 2019. Wieczorne, barwne, pełne emocji spotkanie integracyjne prowadzili Karolina Krawczyk i Józef Kozan, przewodniczący Rady Seniorów, a jednocześnie prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim.

Galeria zdjęć


Wprowadzając zebranych w sympatyczną atmosferę tego wyjątkowego wieczoru prowadzący powitali przedstawili wszystkich organizacji i instytucji działających w mieście na rzecz seniorów oraz reprezentantów osiedli. Podkreślili ważną rolę, jaką w środowisku lokalnym spełniają organizacje senioralne, mające ogromny wpływ na aktywność ludzi starszych, na poczucie ich wartości, na poprawę zdrowia i życiowego optymizmu w trudnym procesie zdrowego i bezpiecznego starzenia się, dające wielu starszym osobom szanse na samorealizację i twórczą integrację. Józef Kozan mówił przy tym o potrzebie wzmocnienia współpracy Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego z radami osiedli w mieście. Przedstawił obecnym członków Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego. Podziękował wszystkim osobom, które pomagały współtworzyć i realizują program Ostrów Wielkopolski z sercem do Seniorów. Życzył seniorom, by mogli żyć pełnią życia i by najlepiej czuli się w Ostrowie, by byli dumni z naszego miasta, które wspólnie staramy się uczynić przyjaznym dla każdego.

Obecny na spotkaniu Sebastian Górski, wiceprezydent miasta, w imieniu prezydent Beaty Klimek i własnym złożył seniorom z okazji Dnia Osób Starszych, płynące od serca - jak podkreślił - życzenia zdrowia, radości, uśmiechu i energii. Poczujcie - dodał - nasze ciepłe myśli od nas w mieście pod waszym adresem.

Towarzysząca mu Ewa Matecka, wiceprezydent poprzedniej kadencji, dobrze znana i poważana w środowisku seniorów omówiła zrealizowane w ostatnich latach działania na rzecz ułatwienia życia najstarszym mieszkańcom, za które miasto zostało uhonorowane w kraju i za granicą. Podziękowała wszystkim, z którymi miała zaszczyt współpracować w tym wielkim dziele. To było możliwe - dodała - dzięki aktywności i zaangażowaniu seniorów skupionych w organizacjach pozarządowych, z których inspiracji i doświadczenia korzystaliśmy. Bądźcie nadal podporą dla prezydenta miasta w realizacji polityki społecznej.

Przewodniczący Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego Józef Kozan, nawiązując do korzeni, przedstawił, co udało się dotąd zrobić dla najstarszych mieszkańców i jakie zostały podjęte przez Radę Seniorów działania na przyszłość. Zakończył słowami; Marzy mi się, aby przyszłoroczne obchody Ostrowskich  Dni  Seniora   miały   szerszy  zakres,  z  udziałem  większej  liczby 2 najstarszych mieszkańców. To zależy od nas, od naszych pomysłów i mądrości. Na dzisiaj nasze działania idą w dobrym kierunku.

Karolina Krawczyk poinformowała, że działania ostrowskich organizacji senioralnych w różnym wymiarze dotyczą całego województwa. Zostało to docenione przyznaniem Józefowi Kozanowi tytułu Wielkopolskiego Seniora 2018.Życząc seniorom wielu pogodnych i słonecznych dni zaprosiła wszystkich na ucztę muzyczną.

W programie muzyczno-kabaretowym pt Dziewczyny jak te kwiaty wystąpił duet Witold Żuromski - Marcin Samolczyk. Ich występ spotkał z żywiołowym odbiorem obecnych na sali seniorów.

Spotkanie towarzyskie przy kawie w Starej Bibliotece było okazją do szczerych rozmów i wymiany poglądów seniorów z różnych środowisk z przedstawicielami  władz  miasta  i  samorządu.

Inf. Kazimierz Nawrocki

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta