Kolejna porażka Ostrovii

Piłkarze Ostrovii przegrali dziewiąty mecz w tegorocznych rozgrywkach - tym razem w Kościanie, ulegając tamtehszej Obrze 1:3.

Wynik nie oddaje tego co się działo na boisku. Biało-czerwoni wyszli na murawę w ustawieniu ofensywnym od pierwszych minut. Niezwykle mocna była prawa strona obsadzona Damianem Błaszczykiem i Markiem Szymanowskim. To właśnie ten drugi w 41 minucie otworzył wynik spotkania po dograniu z lewej strony Kamila Krawczyka. Wcześniej 4 znakomite interwencje między słupkami ostrowskiej bramki zanotował Kacper Dziuba. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy– dosłownie 10 sekund przed gwizdkiem futbolówka przeszła nad głowami piłkarzy Ostrovii. Okazji nie zmarnował czarnoskóry Mansur Maigari.

Pech dotknął ostrowian też zaraz po przerwie. W dyskusyjnej sytuacji zdaniem arbitra rywala w polu karnym faulował Łukasz Wiącek. Rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Marchewka. Po stracie gola Ostrovia atakowała, skontrowana została w 76 minucie po trafieniu Tomasza Marcinkowskiego.

Kolejna porażka boli. Zespół ostrowski mimo problemów zdrowotnych (między innymi nieobecny Daniel Kaczmarek) w ważnym pojedynku na trudnym terenie podjął walkę.

Obra 1912 Kościan - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:1 (1:1)