Efektowna wiktoria Pogoni!

Pogoń Nowe Skalmierzyce odniosła efektowne zwycięstwo nad Victorią Ostrzeszów w meczu na szczycie IV ligi wygrywając aż 6:0!

To był ważny mecz dla obu drużyn, a jego stawką była pozycja wicelidera, którą od kilku kolejek dzierżą skalmierzyczanie. Wyniki ostatnich meczów mogły wskazywać, że w lepszej formie są piłkarze Victorii. Gospodarze jednak rozpoczęli ten mecz najlepiej jak tylko było można. Już w 4 minucie Mateusz Nogaj zdobył pierwszą bramkę, a chwilę później Dawid Kuczyński podwyższył na 2:0. W 10. minucie mogło być już po meczu, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, dając ostrzeszowianom nadzieje na odwrócenie losów tej batalii. Goście jednak nie potrafili zdobyć kontaktowej bramki, choć i miejscowi kibice musieli uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kolejne bramki.

Kolejne mocne uderzenie Pogoni nastąpiło na pół godziny przed końcem meczu. Kacper Majerz w 61 i 66 minucie strzelił dwie efektowne bramki pieczętując zwycięstwo gospodarzy. W ostatnich minutach na listę strzelców raz jeszcze wpisali się Kuczyński i Majerz, który ustalił wynik na 6:0. Zwycięstwo pozwoliło Pogoni prznajmniej na jeden dzień awansować na fotel lidera, gdyż LKS Gołuchów swój mecz rozegra dopiero w niedzielę.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Victoria Ostrzeszów 6:0 (2:0)