Bez niespodzianki w Legnicy

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovii przegrali wyjazdowy mecz z Siódemką Miedzią Legnica 25:33. Ostrowianom ponownie zabrakło sił i skuteczności w drugiej fazie meczu, co rozstrzygnęło o wysokiej porażce.

Początek meczu w Legnicy wyglądał w wykonaniu Ostrovii całkiem dobrze. W 4 minucie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 2:1, które urosło z czasem do trzech bramek (7:4) i choć gospodarze ruszyli do szturmu, to do 20 minuty ostrowianie utrzymywali prowadzenie. Niestety utknęli w miejscu przy wyniku 12:12 pozwalając odskoczyć rywalom na 3 bramki. Tak poniesionej straty do końca pierwszej połowy nie udało im się odrobić i zakończyła się ona wynikiem 19:16.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy przewaga gospodarzy oscylowała w granicach 2-3 bramek, ale przy wyniku 22:20 ostrowianie znów stanęli w miejscu i przez osiem minut nie zdobyli żadnej bramki pozwalając legniczanom na 6-bramkową serię, która de facto rozstrzygnęła losy meczu przy wyniku 28:20. Później gospodarze pilnowali bezpiecznej przewagi, którą dowieźli do końca meczu wygrywając 33:25.

Siódemka Miedź Legnica – KPR Ostrovia Ostrów 33:25 (19:16)

Siódemka: Stachurski, Mazur, Dekarz – Majewski 3, Przybylak, Płaczek 4, Kowalik 1, Bogudziński, Drozdalski 2, Wychowaniec 4, Styrcz 9, Mosiołek 5, Paterek 5, Nowosielski. Kary: 4 min.

Ostrovia: Foterek, Foluszny, Zimny – Kryszczak, Salamon, Przybylski 1, Biegański 1, Marciniak 10, Wołowicz 3, Wojciechowski, Staniek 1, Wróbel, Krzywda 7, Wojtkowski 2. Kary: 12 min.