Szczypiorniak zwycięża po raz czwarty!

Piłka ręczna

Beniaminek II ligi piłki ręcznej SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie kontynuuje zwycięską passę i w czwartym meczu odprawił z kwitkiem czwartego rywala pokonując Dziewiątkę Legnica 34:29.

UKS Dziewiątka Legnica przyjechała do Gorzyc mając na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę i już w pierwszych minutach goście pokazali, że mają zamiar powalczyć w meczu z liderem o komplet punktów. Legniczanie zdobyli na początku dwubramkową przewagę i dopiero w 8 minucie gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie 4:3. Później gorzyczanie próbowali powiększać przewagę, ale okazało się to trudnym zadaniem. Na sześć minut przed przerwą odskoczyli co prawda na 4 bramki (14:10), ale chwilę później było już 14:12, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:14.

Początek drugiej połowy znów należał do gości, którym udało się doprowadzić do remisu 19:19. Na objęcie prowadzenia gospodarze im nie pozwolili, ale w 42 minucie znów na tablicy pojawił się remis – 21:21. W tym momencie jednak Szczypiorniści z Gorzyc przypuścili decydujący szturm, a trafienia Pawła Dutkiewicza i Łukasza Aleksa dały im 3-bramkową przewagę (24:21). Tej przewagi miejscowi już nie wypuścili już z rąk, w końcowych minutach uciekając rywalom nawet na 6 goli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:29, który umocnił SPR na pozycji lidera.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – UKS Dziewiątka Legnica 34:29 (16:14)