Porażka w Żarach

Po zwycięstwie na inaugurację drygoligowa drużyna rezerw BM Slam Stali uległa na wyjeździe BC Swiss Krono Żary 77:92. W ostrowskiej drużynie zadebiutowało w tym meczu aż pięciu młodych zawodników.

Spotkanie w Żarach ostrowianie rozpoczęli całkiem dobrze. Wynik meczu trójką otworzył Szymon Ryżek i  choć później gospodarze kilka razy doprowadzali do remisu, to prowadzenia ostrowianie nie dali sobie odebrać, a w końcówce pierwszej kwarty odskoczyli nawet na 5 punktów (16:21), by zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 22:24. Drugą kwartę od dwóch celnych rzutów wolnych rozpoczął debiutant Kamil Nawrot. Później jednak oba zespoły nie mogły trafić do kosza przez blisko 4 minuty. Gospodarze odblokowali się szybciej nie tylko odrobili straty, ale i uciekli na 32:26. Dla ostrowian punkty zdobył dopiero na 4 minuty przed przerwą Szymon Ryżek. Po okresie w miarę wyrównanej gry końcówka kwarty znów należała do miejscowych, którzy zeszli na przerwę przy prowadzeniu 47:37.

Po przerwie wydawało się, że Stalowcy wrócą do gry. 6-punktowa seria pozwoliła im zbliżyć się na 47:43, a chwilę później na 50:47. Ale w połowie kwarty gospodarze zaczęli odbudowywać wcześniejszą przewagę i na dwie minuty przed końcem kwarty uzyskali rekordowe 66:55. Ostrowianie jednak zakończyli kwartę tak jak rozpoczęli 6-punktową serią dającą wynik 66:61. Dwa trafienia miejscowych na początku czwartej kwarty dały im bezpiecznych 9 oczek przewagi, których później skrzętnie pilnowali. W połowie kwarty jednak nie upilnowali i zrobiło się 76:71. Gwoździem do trumny ostrowian okazał się kolejny 3-minutowy przestój, który pozwolił gospodarzom odskoczyć na rekordowe 85:71 i tej starty zniwelować się już Stali nie udało.

Oprócz wspomnianego Kamila Nawrota warto odnotować pozostałe ligowe debiuty. Pierwsze minuty na ligowym parkiecie spędzili w tym meczu: 15-letni Mikołaj Zaremba, 16-letni Kacper Stawicki oraz Tomasz Marek i Kacper Pietrasik.

Najwięcej punktów dla Stali zdobyli Krzysztof Chmielarz – 27 i Szymon Ryżek – 22.

BC Swiss Krono Żary – BM Slam Stal II Ostrów 92:77 (22:24, 25:13, 19:24, 26:16)