AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Czyste powietrze“ – spotkanie informacyjne

Miasto

W czwartek (10.10), o godzinie 16:30, w Ostrowskim Centrum Kultury, przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu.

Program „Czyste Powietrze“ ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów nadal znajdujących się w niektórych domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % kosztów można uzyskać zarówno na dom nowobudowany, jak i istniejący.

Fundacja Czyste Powietrze pomaga bezpłatnie wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Podczas spotkania doradcy z Fundacji opowiedzą m.in. kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc przy wypełnieniu wniosku.

- Spotkanie to dojdzie do skutku dzięki współpracy, jaką Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ostrowskiego Urzędu Miejskiego nawiązał z Fundacją Czyste Powietrze ze Szczecina. Na miejscu pojawią się też stoiska kilku firm lokalnych zajmujących się rekuperacją, ocieplaniem budynków, a także biura projektowego. Tam także będzie można uzyskać dodatkowe informacje – informuje Eliza Dembna, dyrektor wydziału.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Warto przypomnieć, że w maju 2019 roku Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego powołała Pełnomocnika ds. Czystego Powietrza, do którego głównych zadań należy udzielanie informacji na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze“ - pomaganie w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, przyjmowanie gotowych wniosków, weryfikowanie zgodności danych we wniosku z kryteriami dostępu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze“, a także pomaganie przy wypełnieniu wniosku o płatność. Biuro Pełnomocnika znajduje się na drugim piętrze ostrowskiego Urzędu Miejskiego w pokoju 213. 

 

Inf. Artur Kołaciński,
Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety