AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

II LO świętowało 100-lecie /video/

Nauka

Były występy artystów-absolwentów, były wspomnienia i na wesoło i na poważnie, były podziękowania i gratulacje, a trwałą pamiątką jubileuszu 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie będzie mural z wizerunkiem dwóch patronów szkoły – tej pierwszej, Emilii Sczanieckiej i obecnego, Władysława Reymonta.
Główne obchody  stulecia szkoły rozpoczęły się już w piątek 11 października spotkaniem absolwentów, połączonym ze zwiedzaniem szkoły i koncertem grupy „Boscy” oraz Julii Jaszczyk i „Ogóreczków”.

W sobotę rano odbyła się uroczysta msza w ostrowskiej konkatedrze, po której nastąpiło odsłonięcie muralu z wizerunkiem Emilii Sczanieckiej i Władysława Reymonta na ścianie dziedzińca szkoły. Następnie uczestnicy i zaproszeni goście przemieścili się do Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie w samo południe rozpoczęła się część oficjalna połączona z częścią artystyczną.

Historię szkoły przybliżył wszystkim dyrektor Aleksander Ziobro, szkolne lata wspominali Aleksandra Petrusewicz i Andrzej Kornaszewski. Ten drugi rozbawił widownię anegdotami zarówno z czasów uczniowskich, jak i dyrektorskich. Nie mogło zabraknąć starych fotografii, a całość uświetnili występami uznani już artyści – absolwenci szkoły. Uczniowie klas pierwszych mieli niepowtarzalną okazję złożenia ślubowania w trakcie uroczystości, a następnie gratulacje, a przy okazji i swoje wspominki związane ze szkołą przekazali zaproszeni goście: poseł Jarosław Urbaniak, senator Łukasz Mikołajczyk, starosta Paweł Rajski, burmistrz Odolanowa Marian Janicki oraz była wiceprezydent Ostrowa Ewa Matecka i obecnie piastujący tą funkcję Sebastian Górski.

Zwieńczeniem uroczystości był występ szkolnego zespołu Volt 3, reaktywowanego specjalnie na jubileusz po… 50 latach. Zespół porwał widownię utworami „Wyspa” i „Gdybyś kochał, hej”. Po tym występie wszyscy goście mogli posmakować urodzinowego tortu oraz obejrzeć wystawę w holu OCK „Twarze ostrowskiego Reymonta” na którą złożyły się prace artystów – absolwentów szkoły.

Uroczystości 100-lecia zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO przy współpracy z dyrekcją szkoły.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji