AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Pierwsze czytanki dla ...” PRZEDSZKOLAKA

Nauka

 Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy zaangażowała się w ogólnopolską kampanię, której organizatorem jest Instytut Książki. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie specjalnie przygotowaną w ramach organizacji projektu przez Instytut Książki wyprawkę: „Pierwsze czytanki dla…”, a także poradnik dla rodziców.

Galeria zdjęć


Czwarta edycja projektu kierowana jest do wszystkich dzieci urodzonych w latach 2013 - 2016, czyli w wieku od 3 do 6 lat. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Beneficjentami tej akcji czytelniczej są zatem przedszkolaki - dzieci, które już są czytelnikami biblioteki, jak i te, które dzięki temu projektowi nimi zostaną.

Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdym razem, gdy odwiedzą bibliotekę i wypożyczą minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzymają naklejkę, którą powinni nakleić w odpowiednim miejscu na swojej karcie. Po zebraniu dziesięciu naklejek każde dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie. Jest to specjalnie przygotowany materiał informacyjny pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, który przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz wskaże korzyści wynikające z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy po odbiór Wyprawek Czytelniczych do Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznych:

- Mediateka, ul. Kolejowa 24b,

- Filia nr 2, ul. Wrocławska 22,

- Filia nr 3, ul. Limanowskiego 22,

- Fila nr 6,

- ul. Komuny Paryskiej 14.

 

Inf. Artur Kołaciński,
Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji