Nie roztrwonili!

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovii odnieśli długo wyczekiwane, przekonywujące zwycięstwo, pokonując w wyjazdowym meczu MKS Wieluń 25:21.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli sobotni mecz szybko obejmując prowadzenie, którego jak się okazało – nie oddali do końcowej syreny. W pierwszych minutach prowadzili 1 bramką, ale po kwadransie gry odskoczyli na 7:4, a dziesięć minut później prowadzili już 10:5. Tak wywalczoną przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy schodząc na przerwę przy wyniku 13:8.

W tym sezonie biało-czerwoni praktycznie w każdym meczu przyprawiali o rozpacz ostrowskich kibiców trwoniąc wydawałoby się bezpieczną przewagę i tracąc w ten sposób cenne punkty.

Początek drugiej połowy wydawał się potwierdzać te obawy, gdyż w 7 minut gospodarze doprowadzili do remisu 14:14. Ostrowianie potrafili jednak odeprzeć szturm MKS-u i w kilku następnych akcjach odskoczyć rywalom na trzy bramki prowadząc 20:17. Chwilę później znów się zrobiło gorąco, gdyż wielunianie zbliżyli się na jedną bramkę (21:20). Obroniony rzut karny przez Mateusza Foterka dał drużynie sygnał do ofensywy, która przywróciła Ostrovii 3-bramkową przewagę 23:20. W ostatnich minutach biało-czerwoni wytrzymali presję, i rozegrali je ze stoickim spokojem kontrolując wynik, by w ostatniej minucie dołożyć jeszcze jednego gola i wygrać cały mecz 25:21.

MKS Wieluń - KPR Ostrovia 21:25 (8:13)